Доступне місто: нові будівельні норми вводять обов’язкові елементи для всієї інфраструктури

Дата: 02 Січня 2019
A+ A- Підписатися

Оновлені державні будівельні норми щодо інклюзивності будівель наберуть чинності з 1 квітня цього року.

Про це заявив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, повідомляє “Укрінформ” із посиланням на прес-службу міністерства.

“Нові революційні ДБН щодо інклюзивності будівель уже опубліковано. Вони вступають у дію вже з квітня цього року і є обов’язковими до виконання всіма архітекторами, проектувальниками та будівельниками. ДБН містять близько 100 якісних змін для безпеки і комфорту кожного, у першу чергу людей з інвалідністю з порушеннями опорно-рухового апарату, зору, слуху, розумової діяльності та інших маломобільних груп: людей похилого віку, батьків з маленькими дітьми, вагітних жінок”, – заявив Парцхаладзе.

За новими нормами, всі будинки та споруди в Україні, а також необхідна інфраструктура повинні будуть обов’язково проектуватися з елементами доступності. Впровадження цих норм є однією з першочергових вимог у зв’язку з ратифікацією Конвенції ООН про права людей з інвалідністю та Угоди про асоціацію з ЄС.

Норми стосуються насамперед установлення пандусів, спеціальних підйомників та інших засобів доступності для людей з порушеннями опорно-рухового апарату, а також тактильних і візуальних елементів доступності: тактильної підлогової плитки, інформаційних таблиць і позначень шрифтом Брайля, аудіопокажчиків для людей з порушеннями зору. Крім того, передбачається дублювання важливої звукової інформації текстами, організація сурдоперекладу, використання систем звукопідсилення для людей з порушеннями слуху та інші важливі зміни.

За словами Парцхаладзе, який посилається на дані Держстату, в Україні налічується близько трьох мільйонів осіб з інвалідністю.

“За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, інвалідність в Україні мають близько 10% від усього населення. 80% з цих людей є працездатними та активними. Проте реалізація їхніх прав неможлива доти, доки в Україні не буде створено реальної доступності в громадських закладах та житлових будівлях, на вулицях, у транспорті та іншій інфраструктурі. Зараз же майже 90% пандусів збудовані неправильно, немає тактильної плитки і більшість людей навіть не знають, для чого вона потрібна, відсутні елементи доступності для іншого маломобільного населення”, – наголосив заступник міністра.

Раніше повідомлялося про мешканця Херсона, який 22 дні не виходив із квартири через те, що в його будинку відімкнули ліфт.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: