США виходить із Паризької угоди з клімату
Президент США Дональд Трамп оголосив, що Сполучені Штати виходять з Паризької угоди про клімат.
Про це повідомляє ВВС Україна.
Водночас президент заявив, що Вашингтон почне нові переговори про угоду з клімату на умовах, більш вигідних для США. За його словами, це допоможе американській нафтовій та вугільної промисловості.
Критики такого рішення вважають, що воно означає відмову США від світового лідерства у вирішенні найбільшої проблеми, яка стоїть перед міжнародним співтовариством.
Президент неодноразово заявляв, що не вірить у глобальне потепління, і обіцяв відмовитися від участі в Паризькій угоді під час президентської кампанії 2016 року.
Паризька хартія передбачає зобов’язання скоротити викиди вуглекислого газу в атмосферу. Угода також передбачає виділення 100 млрд доларів до 2020 року країнам, що розвиваються, на вирішення проблем екології.
Угоду із боротьби зі змінами клімату підписали представники понад 170 країн, в тому числі США, Китаю та Росії.
У травні, напередодні саміту “Великої сімки”, генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав Дональда Трампа не виходити з Паризької угоди.
За його словами, підтримка США, найбільшої економіки в світі, життєво необхідна для реалізації цієї угоди.
Лідери Євросоюзу і Китай вирішили випустити спільну заяву на підтримку Паризької хартії, яка, на їхню думку, сьогодні важлива як ніколи.
У заяві, проект якого був наданий ВВС, йдеться, що зміни клімату негативно впливають на національну безпеку, а також соціальну і політичну стабільність, а перехід до “чистої” енергії створює нові робочі місця і сприяє економічному зростанню.
“Паризька хартія життєво важлива для нашого колективного майбутнього. Важливо також, щоб американське суспільство, як і суспільства інших країн, бізнес-співтовариства, мобілізувалися, щоб зберегти Паризьку хартію як головну гарантію майбутнього наших дітей та онуків”, – сказав Гутерріш.
Тим часом прем’єр Державної ради КНР Лі Кецян заявив, що країна виконає зобов’язання, прописані в Паризькій угоді.
У своїй промові під час візиту до Німеччини він сказав, що в інтересах Китаю боротися зі змінами клімату.
2007 року Китай обігнав США за обсягами викидів парникових газів.
Росія також буде дотримуватися своїх зобов’язань, однак вказує на те, що вихід США з угоди вплине на програму.
Відмова президента Трампа від угоди викликала розчарування на саміті “Великої сімки”.
Канцлер Німеччини Ангела Меркель охарактеризувала переговори як “важкі, якщо не сказати незадовільні”.