США не видаватимуть візи одностатевим партнерам дипломатів, якщо вони не в шлюбі

Дата: 03 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

США припинили видавання віз одностатевим партнерам дипломатів, членів іноземних делегацій та працівників ООН, якщо вони не перебувають з ними в офіційному шлюбі.

Про це повідомляє ВВС.

Нові правила вступили набрали чинності в понеділок, 1 жовтня. До кінця року у тих пар, які вже перебувають на території США, є час, аби оформити свої стосунки офіційно. Якщо цього не станеться, візу їм не подовжать.

З 2009 року США видавало дипломатичні візи одностатевим партнерам дипломатів навіть у тих випадках, коли вони були неодруженими. Це було зумовлено тим, що наразі одностатеві шлюби дозволені лише у 25 країнах світу. Водночас у 71 країні гомосексуальність є незаконною.

Нові правила скасовують дозвіл, що був ухвалений за каденції Гіларі Клінтон, яка тоді очолювала Державний департамент США. Критики нововведень уже назвали їх дискримінаційними. Держдепартамент США, у свою чергу, каже, що нова політика повністю відповідає закону.

“Тільки стосунки, що закріплені офіційно, можуть розглядатися як поважна причина для відкриття візи для одного з партнерів”, – кажуть у Держдепі.

У ноті від 12 липня цього року місія США в ООН називала майбутні зміни “кроком на шляху до рівності” і зазначала, що одностатеві партнери дипломатів отримають змогу користуватися тими ж правами, що й усі інші.

Колишній представник США в ООН Саманта Пауер розкритикувала такі зміни і назвала нововведення “недоречно жорстокими і фанатичними”. Вона додала, що зміни торкнуться її колег з різних країн, і нагадала, що лише 12% держав-членів ООН легалізували одностатеві шлюби.

Невдоволення висловили і представники UN Globe – організації, що слідкує за дотриманням прав ЛГБТ-спільноти в ООН.

“Дійсно, пари, що вже перебувають на території США, зможуть піти в мерію і офіційно одружитися. Але якщо вони повернуться на батьківщину, то можуть стати жертвами переслідувань, у разі якщо їхня країна вважає гомосексуальність злочином”, – кажуть в UN Globe, пише ВВС.

Раніше Конституційний суд Румунії постановив, що одностатеві пари повинні мати рівні з гетеросексуалами сімейні права.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter