США не підтримали резолюцію ООН, у якій засуджують війну проти України

Дата: 17 Квітня 2025
A+ A- Підписатися

Сполучені Штати Америки проголосували проти резолюції Генеральної асамблеї ООН, у якій ішлося, зокрема, про засудження збройної агресії Росії проти України. Голосування відбулося 16 квітня.

Про це повідомляє “Європейська правда”.

Ілюстративне зображення. Фото: Liu Guanguan / China News Service / VCG

Йдеться про документ A/79/L/75 під назвою “Співпраця між ООН та Радою Європи”, який стосується, зокрема, статусу Росії після її виключення з Ради Європи в березні 2022 року. У 12-сторінковій резолюції, яку ініціювали Люксембург і Литва, згадки про напад РФ на Україну містяться в преамбулі та в основному тексті.

Під час голосування на засіданні Генасамблеї резолюцію підтримали 105 країн. Проти виступили дев’ять держав, зокрема Росія, Білорусь, Північна Корея, а також США.

Постійний представник США при ООН Джонатан Шрієр під час обговорення пояснив, що Вашингтон не підтримав резолюцію, бо вважає повторення заяв про війну Росії проти України у цьому документі такими, що, на думку американської сторони, не допомагають просуванню процесу мирного врегулювання.

Він також додав, що США сподіваються на підтримку Ради Європи й усіх держав — членів ООН у посиленні зусиль, спрямованих на досягнення всеосяжного й тривалого миру між Росією та Україною.

Це вже другий випадок, коли Сполучені Штати голосують разом із Росією проти резолюції Генасамблеї ООН, яка містить засудження війни проти України.

Нагадаємо, що 24 лютого Генеральна Асамблея ООН ухвалила дві резолюції щодо війни Росії проти України: одну – колективну, за участю більш ніж 50 країн, та другу – американську. Підтримали їх 93 країни, а США та Росія виступили проти української резолюції.

У резолюції, поданій Україною та ще 50 державами, Росію називають країною-агресором, а також там міститься заклик до повного виведення російських військ з України.

Серед співавторів документа – всі країни Європейського Союзу, більшість інших європейських держав, а також Канада, Японія, Південна Корея, Нова Зеландія, Ліберія, Мікронезія, Маршаллові острови, Палау та інші.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter