Справа Кияшка: до затриманого в РФ українця не пускають адвоката

Дата: 03 Липня 2018
A+ A- Підписатися

Російські силовики не пускають адвоката до українського політв’язня Ігоря Кияшка.

Про це на своєму сайті повідомила Національна асоціація адвокатів України.

Договір про правову допомогу з адвокатом Євгеном Губіним Кияшко уклав ще 19 червня, однак слідчі УФСБ у Нижньогородській області досі не пускають захисника до політв’язня.

“Слідчі дії з громадянином України проводили в присутності адвоката за призначенням, від послуг якого Кияшко відмовився”, – зазначили в заяві.

У свою чергу Губін звернувся до голови представництва НААУ в Росії Іллі Новікова і повідомив, що до цього часу не може отримати доступу до документів у цій справі і встановити контакти зі слідчим.

“Заступник начальника слідчого відділу УФСБ умисно вчиняє всі дії для того, щоб не допустити адвоката до здійснення захисту громадянина України у цій справі”, – цитують слова адвоката в асоціації.

У заяві зазначають, що НААУ як єдина професійна організація адвокатів України докладатиме всіх зусиль для забезпечення дотримання прав та гарантій українського адвоката в рамках кримінального провадження в Росії та його захисту від несправедливих звинувачень.

“Для цього голова НААУ Лідія Ізовітова направила до Федеральної палати адвокатів Російської Федерації звернення з приводу необхідності усунути порушення прав захисника Губіна та забезпечити здійснення ним адвокатської діяльності без перешкод з боку правоохоронних органів”, – повідомили в організації.

Нагадаємо, що про Ігоря Кияшка, якого Росія утримує в нижньогородському СІЗО, стало відомо наприкінці червня. Центр інформації про права людини докладно розповідав історію нового українського політв’язня, якого Росія звинувачує в “контрабанді” та “шпигунстві”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter