Оцінка українцями вироку Стерненку залежить від їхніх політичних симпатій – дослідження

Дата: 16 Березня 2021
A+ A- Підписатися

Українці, які знають про справу одеського активіста Сергія Стерненка, по-різному оцінили судовий вирок щодо нього: 34% заявили, що він був об’єктивним, 34% – необґрунтованим і політично вмотивованим, ще 32% респондентів не змогли дати оцінку.

Про це свідчать результати опитування “Оцінка громадянами України поточних політичних подій (березень 2021 р.)”, яке провів Центр Разумкова.

Джерело: 24tv.ua

Згідно з оприлюдненими даними, 26% опитаних відповіли, що “добре знають” про те, що Приморський районний суд Одеси засудив Стерненка до семи років та трьох місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна за звинуваченням у розбійному нападі та незаконному зберіганні вогнепальної зброї. Ще 42% відповіли, що “дещо чули про це”, а 32% — що не знають про це. 

Оцінки респондентів цієї справи істотно залежать від їхніх політичних симпатій, йдеться в дослідженні. 

Найчастіше рішення суду стосовно Стерненка називають об’єктивним представники електорату партії “Опозиційна платформа – За життя” (69%), і лише 9% з-поміж них вважають його необґрунтованим і політично вмотивованим.

Серед прихильників партії “Слуга народу” тих, хто вважає вирок об’єктивним, – 40%, а 26% вважають необ’єктивним.

Серед представників електорату партії “Європейська солідарність” переважають ті, хто вважає це рішення необґрунтованим – 60%, а тих хто вважає рішення справедливим – 15%.

Серед представників електорату ВО “Батьківщина”, респондентів, що не визначилися, за яку партію голосуватимуть, а також тих, хто не має наміру брати учать у виборах, частки тих, хто вважає рішення суду щодо Стерненка обґрунтованим, та тих, хто вважає його необ’єктивним і політично вмотивованим, статистично значуще не відрізняються, йдеться у висновках соціологів.

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 5 до 9 березня 2021 року включно методом інтерв’ю “обличчям до обличчя” за місцем проживання респондентів. Було опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму й окупованих територій Донецької та Луганської областей, згідно з вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Нагадаємо, що 23 лютого Приморський районний суд визнав Стерненка та Руслана Демчука винними в справі про викрадення у 2015 році депутата Комінтернівської районної ради Одещини Сергія Щербича. Їм присудили по сім років і три місяці позбавлення волі з конфіскацією половини майна. 
 
Переслідування Стерненка, за словами правозахисників, викликає серйозні сумніви в справедливості розгляду, зокрема через недоброчесність судді, який раніше виправдав за п’яне керування голову Одеського окружного адміністративного суду та міліціонера, що катував людей.
 
Про упередженість дозволяють говорити й терміни розслідування та розгляду справи в суді, адже потерпілий цілих п’ять років не з’являвся на засідання і тільки в листопаді 2020 року нарешті прийшов, щоб дати свідчення в суді. Відбулося це на тлі можливого розвалу в суді іншої справи – щодо звинувачення Сергія Стерненка в “умисному вбивстві”, коли він смертельно поранив одного з двох чоловіків, які із застосуванням холодної зброї напали на активіста у 2018 році.

Після оголошення вироку Стерненку акції невдоволених переслідуванням активіста відбулися в низці міст, зокрема в Києві та Одесі. Мітингувальники серед іншого вимагають завершити в Україні судову реформу.

5 березня одеський активіст подав апеляційну скаргу на свій вирок. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: