Справа Ноздровської: Россошанському продовжили арешт
Шевченківський районний суд Києва продовжив запобіжний захід у вигляді арешту до 7 лютого 2021 року Юрію Россошанському, який підозрюється у вбивстві громадської активістки Ірини Ноздровської.
Таке рішення ухвалили на засіданні 10 грудня, задовольнивши клопотання прокурора, передає кореспондентка видання ZMINA.
На переконання обвинувачення, обставини, за яких Россошанського взяли під варту, станом натепер все ще в силі, тому змінювати запобіжний захід не варто.
Водночас адвокат Юрія Россошанського Олексій Цибенко вказує на те, що його підзахисний перебуває під арештом уже три роки, а Європейський суд з прав людини, за його словами, визнав необхідним перегляд запобіжних заходів у таких випадках.
Після того як суддя Слободянюк зачитав рішення, засідання завершили, оскільки наступною в цій залі мала розглядатися справа про вбивство журналіста Павла Шеремета, і, як пояснили співробітники суду, потрібно було проводити додаткові заходи безпеки.
На наступному засіданні в справі Ноздровської мають розглянути клопотання потерпілих – родини Ірини Ноздровської – про доступ до соцмереж загиблої, а також розсекречені документи, які раніше слідством не оприлюднювались.
Нагадаємо, активістка Ірина Ноздровська кілька років працювала над справою про загибель своєї сестри Світлани Сапатинської, яку 30 вересня 2015 року в селі Демидів на смерть збив племінник голови суду Вишгородського району Дмитро Россошанський. У травні 2017 року Россошанського засудили до семи років ув’язнення. Пізніше, у листопаді 2019 року, його звільнили від відбування покарання. Ухвала набрала законної сили 29 січня 2020 року, після оскарження прокурора.
Тіло самої Ірини 1 січня 2018 року знайшли у водоймі біля села Демидів Вишгородського району на Київщині. За попередніми даними експертизи, жінка загинула від множинних колото-різаних ран. За підозрою в її вбивстві вже 8 січня затримали 63-річного Юрія Россошанського, батька засудженого Дмитра Россошанського. У Нацполіції заявили, що Юрій Россошанський зізнався у вбивстві правозахисниці. Але його захист стверджує, що чоловіка змусили зізнатись у злочині, якого він не скоював, пообіцявши натомість допомогти його синові.