Спортивний бренд одягу відмовився продавати у Франції спортивні хіджаби

Дата: 28 Лютого 2019
A+ A- Підписатися

Відомий європейський спортивний бренд одягу Decathlon відмовився продавати хіджаби для бігу у Франції після того, як на адресу компанії почали надходити погрози та скарги від обурених цією ініціативою жителів країни.

Про це повідомляє BBC.

Французький бренд випускає спортивний одяг з 1976 року та наразі має понад тисячу магазинів у декількох десятках країн світу.  Нещодавно компанія анонсувала старт продажу спеціальних хіджабів для бігу, щоб, як пояснював виробник, зробити спорт доступним для жінок у всьому світі. Як повідомляють журналісти BBC, до цього Decathlon продавали такі товари лише в Марокко, де 99% населення зараховує себе до мусульман сунітського спрямування.

Анонс продажу хіджабів у Франції викликав чималий резонанс не лише серед звичайних громадян, але й серед чиновників. Так, міністерка охорони здоров’я Франції Аньєс Бюзен сказала, що рішення продавати спортивні хіджаби не суперечить французьким законам, але не відповідає її “баченню жінки”.

Розкритикували ініціативу бренду й у партії президента Франції Еммануеля Макрона; там висловлювали думки про можливий бойкот магазинів бренду.

Питання носіння хіджабу у Франції вже не перший рік викликає жваві обговорення в суспільстві: мусульманська хустка дозволена в громадських місцях країни, але з 2004 року її заборонили носити в державних школах і деяких громадських будівлях. За цей час на заборону носити традиційний мусульманський одяг до ЄСПЛ неодноразово скаржились обурені мусульманки, проте в березні 2017 року суд визнав законною заборону носити хустку на роботі.

Франція не єдина країна в Європі, яка забороняє носіння хіджабу та інших різновидів мусульманського одягу: заборони наразі діють у Нідерландах, Бельгії, Данії, Іспанії та Австрії. Правозахисники пов’язують цю хвилю заборон зі зростанням ісламофобії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: