Спікер підписав зміни до е-декларування, що загрожують антикорупційним активістам

Дата: 27 Березня 2017
A+ A- Підписатися

Спікер Андрій Парубій підписав закон №6172, що змушує антикорупційні організації подавати е-декларації, та направив його на підпис президентові.

Про це свідчить пункт “Проходження” на сторінці законопроекту на сайті Верховної Ради.

Зазначається, що голова парламенту зробив це в понеділок, 27 березня.

Як повідомлялося, 23 березня Рада ухвалила законопроект №6172, яким звільнила військовослужбовців-контрактників та мобілізованих бійців від обов’язку заповнювати електронні декларації.

Однак, за словами голови антикорупційного комітету Ради Єгора Соболєва, під час ухвалення в закон з голосу було внесено багато правок, які зробили норму суперечливою. Зокрема, зазначив він, закон зобов’язує подавати електронні декларації не тільки чиновників, а й громадські організації з протидії корупції й усіх, хто пов’язаний з ними.

24 березня парламент поставив на голосування постанову про скасування суперечливого закону, але відповідне рішення не набрало достатньої кількості голосів.

Посольства Великої Британії та США заявили, що цей закон – “серйозний крок назад” для України.

Організація Реанімаційний пакет реформ (РПР) заявляє, що правка депутата від “Народного фронту” Тетяни Чорновол зобов’язує кожного учасника акції протесту проти корупції подавати електронні майнові декларації. У разі відмови протестуючий нестиме кримінальну відповідальність.

В законопроекті №6172 “Про внесення зміни до статті 3 Закону України “Про запобігання корупції” серед кола людей, які зобов’язані подавати декларації, – “фізичні особи, які … беруть участь, залучаються до здійснення заходів, пов’язаних із запобіганням, протидією корупції”.

Крім цього, закон передбачає подавати електронні декларації представників громадських організацій, які займаються діяльністю у сфері запобігання і протидії корупції, підприємців, які надають їм послуги.

“Які б аргументи не озвучували політики для виправдання цієї норми, ухвалений законопроект відкриває можливості органам влади для зловживання, зокрема, тиску на громадян, які наважилися активно висловлювати свою позицію та боротися проти корупції. Наголошуємо, що саме корупція, згідно з соціологічними дослідженнями, досі залишається головною проблемою для розвитку України”, – наголошують експерти РПР.

У своїй заяві вони нагадують, що контроль суспільства за владою – ознака демократичної країни, а коли влада запроваджує вибіркові механізми контролю за громадянами – це прояви переходу до авторитаризму.

“Крім цього, в такому вигляді закон містить явні ознаки дискримінації (неоднакового ставлення) за ознакою роду діяльності”, – наголошується в заяві.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: