Сотні росіян, які мешкають в Україні, спалюють російські паспорти на знак протесту – ДБР

Дата: 10 Червня 2022
A+ A- Підписатися

Державне бюро розслідувань фіксує сотні випадків спалення громадянами, які мешкають на території України, своїх російських паспортів. Водночас зростає кількість охочих вийти з російського громадянства та отримати український паспорт.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

У ДБР розповіли історії трьох чоловіків, які зробили це на знак протесту проти дій Росії в Україні.

Так, 50-річний мешканець Рівненської області на знак протесту проти нападу Росії публічно спалив свій паспорт громадянина РФ і військовий квиток та закликав інших земляків вчинити так само.

Він народився в Україні, але ще малим переїхав із батьками на Камчатку. Там прожив більшу частину свого життя. Служив в армії в Амурській області та здобув спеціальність рядового радіотелефоніста.

У 2019 році повернувся на Рівненщину доглядати за старим батьком.

“Тут я не спостерігаю ні нацизму, ні фашизму… Я засуджую злочинні накази президента путіна, засуджую тих, хто їх виконує. Не хочу бути громадянином РФ! Готовий позбутися громадянства — чим швидше, тим краще”, — наголошує він.

У Росії в чоловіка залишився 18-річний син. Уся родина переймається, що його мобілізують, адже тоді фактично він мав би піти воювати проти свого батька та діда. Чоловік каже: “Нехай краще мій син сяде до в’язниці, аніж піде на війну”.

Інший випадок спалення паспорта ДБР зафіксувало у Чернігівські області.

Мешканець Криму у 2014 році після окупації півострова був змушений оформити “червоний” паспорт. Але невдовзі, після того як побачив зневажливе ставлення керівництва РФ до українців, вирішив повернутися на батьківщину — на Чернігівщину.

Наразі він радить всім українцям, яких змусили отримати російський паспорт на окупованих територіях, позбутися його.

А російських солдатів закликає не виконувати злочинних наказів їхнього керівництва і почати “думати головою”.

“Я на власні очі бачив усі звірства, які чинить тут російська армія, знищуючи інфраструктуру мирних міст, знищуючи місцевих жителів, бомблячи лікарні… У лютому я добровольцем пішов до військкомату, щоб боронити власну державу”, — зауважує він.

У Львівській області 64-річний громадянин Росії також вирішив позбутися свого російського паспорта. Чоловік мешкає в регіоні з 1998 року, вахтовим методом працював у Росії в газодобувній галузі.

На знак протесту проти дій Росії в Україні він спалив свій російський паспорт і закликав своїх земляків, які мешкають в Україні, зробити так само.

“За 14 років, які прожив в Україні, жодних утисків від українців не зазнавав. Не хочу бути громадянином країни, яка влаштувала геноцид українському народу, тому знищую свій паспорт”, — заявив він.

Нагадаємо, російські окупанти планували у разі повного захоплення Київської області створити там окупаційну адміністрацію та примусово роздавати паспорти СРСР. Працівники СБУ виявили російський схрон з бланками паспортів СРСР. Він був облаштований у покинутому будинку поблизу міста Макарів Бучанського району.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: