Сьогодні Лутковська переміщує 12 кримських в’язнів на материкову Україну

Дата: 17 Березня 2017
A+ A- Підписатися

Сьогодні у селі Гоптівка на пункті пропуску через державний кордон України на кордоні з Росією відбувається переміщення 12 осіб із пенітенціарних установ АР Крим на материкову частину України.

Як повідомляє прес-служба Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, переміщення відбувається завдяки спільним зусиллям українського омбудсмена Валерії Лутковської та російського Тетяни Москалькової.

Сьогоднішнє переміщення засуджених із пенітенціарних установ АР Крим здійснюється шляхом використання ad hoc механізму, який раніше було запропоновано омбудсманом України. 

Як нагадують у прес-службі, до омбудсмана Лутковської ще у 2015 році надійшло звернення від її російської колеги Елли Памфілової, в якому йшлося про прохання 22 засуджених, які відбувають покарання в пенітенціарних установах АР Крим, перевести їх на материкову територію України для подальшого відбування покарання.

На той час російська сторона запропонувала здійснити таке переміщення шляхом застосування норм Європейської конвенції про передачу засуджених осіб від 21 березня 1983 року, яка визначає порядок передачі осіб, засуджених на території однієї держави, для відбування ними покарань на території іншої держави. Такий варіант був категорично неприйнятний для української сторони, адже Автономна Республіка Крим є тимчасово окупованою територією України, і тому  застосування норм згаданої Європейської конвенції є неможливим в рамках однієї держави.

У свою чергу, Лутковська запропонувала альтернативний варіант для вирішення вказаного питання – розробити спільний механізм переміщення засуджених із застосуванням так званої практики ad hoc. Вироблення вказаного механізму підтримала новопризначений у 2016 році Уповноважений з прав людини в Росії Тетяна Москалькова. За результатами проведених спільних зустрічей омбудсманів таку процедуру вдалося реалізувати.

Сьогодні на зустрічі Уповноважений Лутковська подякувала російській колезі Москальковій за сприяння проведенню сьогоднішнього переміщення засуджених із Автономної Республіки Крим.

Лутковська підтвердила готовність і зацікавленість у продовженні практики взаємних моніторингових візитів до місць несвободи з метою вивчення стану дотримання прав громадян обох країн у цих установах. Так, найближчим часом омбудсмани України та Росії планують відвідати громадян України, які перебувають у місцях несвободи в Росії, а також аналогічні візити до громадян Росії, які перебувають у місцях несвободи на території України.

Як відомо, 3 березня не відбулась анонсована Мін’юстом передача Києву 12 ув’язнених із Криму.

Як заявили в Міністерстві юстиції Росії, 3 березня передача не відбулась з технічних причин і “має відбутися після узгодження з українською владою нової прийнятної дати”.

6 березня Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська та російський омбудсмен Тетяна Москалькова провели неформальну зустріч у Женеві, на якій вони обговорили долю ув’язнених в Криму та розглянули виконання процедури переміщення відповідними органами обох держав.

Також сторони домовилися здійснювати обмін досвідом і відкрити розділи на офіційних сайтах Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Уповноваженого з прав людини в Російській Федерації з інформацією щодо питань взаємодії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter