Сьогодні в українській армії 23% жінок, з них 10% служать в ООС – Міноборони

Дата: 17 Грудня 2019
A+ A- Підписатися

Загалом у Збройних силах України на сьогодні налічується 23% жінок, з яких 11% – це жінки-військовослужбовці. Частка жінок, які несуть службу в ООС, становить 10% загальної кількості залучених військових.

Про це під час круглого столу “Впровадження ґендерної рівності в секторі безпеки і оборони України: досягнення та виклики” розповіла головний спеціаліст Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міноборони Любов Гуменюк, повідомляє Укрінформ.

“На цей день ми маємо всі відкриті посади рядового, сержантського і старшинського складу для жінок-військовослужбовців… У ЗСУ наявна тенденція до зростання частки жінок. Наприклад, у 2014 році відсоток жінок-військових у ЗСУ становив 6,5%, на сьогодні ми маємо понад 11% жінок-військовослужбовців. Активізація їхньої участі призвела до актуалізації проблеми дотримання ґендерної рівності”, – зазначила Гуменюк.

За її словами, в Міноборони створили якісний алгоритм, який охоплює всі аспекти, що відповідають завданням Національного плану дій з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека”, а також Національній програмі під егідою Комісії Україна – НАТО.

Зокрема, йдеться про забезпечення умов для проходження служби жінками, для їхнього навчання, підвищення кваліфікації особового складу, а також інформування суспільства про ґендерні процеси, які відбуваються в оборонному відомстві. Проводяться й соціологічні дослідження з цієї теми, повідомила Гуменюк.

Вона запевнила, що міністерство забезпечує рівний доступ до посад і військових звань та рівний обсяг відповідальності під час проходження служби. Водночас є й певні обмеження.

“Є обмеження доступу до посад офіцерського складу в частині, яка захищає законодавством репродуктивну функцію жінок. Це посади, пов’язані з використанням вибухових, отруйних речовин, з водолазними роботами, з гасінням пожеж, а також на підводних і надводних кораблях, за виключенням посад морально-психологічного і медичного забезпечення, а також окремих посад у підрозділах Спеціального призначення. Але наразі ведеться робота щодо відкриття посад для жінок-військовослужбовців у цих підрозділах”, – пояснила представник Міноборони.

Вона додала, що понад 10% жінок із загальної чисельності в армії активно залучаються до участі в ООС. За час проведення операції близько 200 жінок отримали державні нагороди. На жаль, вісім із них – посмертно. Статус учасника бойових дій отримали майже 10 тис. військовослужбовців-жінок.

За словами Гуменюк, ґендерну тематику також долучено до різних програм у військових навчальних закладах, адже, за результатами вступної кампанії, майже 17% вступників – це жінки. Минулого року цей відсоток був удвічі меншим. У 2019 році вперше надано можливість дівчатам навчатись у військових ліцеях.

За інформацією представниці Міноборони, кількість жінок, які беруть участь у міжнародних миротворчих операціях, становить 5%.

На наступний рік зараз розглядається питання щодо долучення ґендерного спектру до проєкту Стратегічного оборонного бюлетеня, і це питання вже обговорювалось із представниками керівництва НАТО. Також планується провести дослідження стану реалізації в ЗСУ ґендерної політики держави, запобігання виявам ґендерного насильства серед військовослужбовців в умовах збройної агресії тощо.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: