Слідчі завершили досудове розслідування вбивства письменника Володимира Вакуленка

Дата: 02 Жовтня 2025
A+ A- Підписатися

Слідчі завершили досудове розслідування щодо вбивства письменника Володимира Вакуленка та інших жителів Ізюмського району Харківщини, вчиненого бійцями терористичного угруповання “ЛНР”.

Про це повідомив Департамент комунікації Нацполіції України.

Дитячий письменник Володимир Вакуленко. Ірина Новицька / Facebook

За даними слідства, до злочинів причетні командир роти, його заступник, командир взводу та кулеметник 4-ї роти 4-го батальйону 204-го стрілецького полку мобілізаційного резерву “ЛНР” 2-го армійського корпусу 8-ї армії Південного військового округу ЗС РФ. Усі вони уродженці Луганської області.

У поліції зазначили, що окупанти намагалися змусити Володимира Вакуленка відмовитися від проукраїнських переконань і погодитися на співпрацю. За відмову його били, стріляли по ногах, тримали в нелюдських умовах. У будинку письменника, де він жив разом з батьком та сином, проводили обшуки. Пізніше його вивезли до місця дислокації військових і вбили.

“За результатами експертизи, причиною смерті Володимира Вакуленка стали вогнепальні поранення. З його тіла експерти вилучили дві кулі від пістолета Макарова. У нього були зламані пальці на руці”, — йдеться в повідомленні правоохоронців.

Також встановили причетність цих самих військових до катувань та вбивства чоловіків 50 і 75 років, яких захопили в березні 2022 року, коли вони збирали шишки. Їх утримували в льосі, катували, а потім убили. Ті ж фігуранти після катувань розстріляли пострілами в голову 58-річного колишнього учасника АТО/ООС.

Кримінальне провадження відкрите у цій справі за ч. 2 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1, 2 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) ККУ. Обвинувальний акт уже скерували до суду. 

Раніше правоохоронці встановили четвертого співучасника вбивства українського письменника Володимира Вакуленка та ще трьох людей, серед яких — ветеран АТО.

До того, Національна поліція України встановила ще одного підозрюваного у вбивстві дитячого письменника Володимира Вакуленка. Ним виявився мешканець окупованої Луганщини Дмитро Катькалов,якого підозрюють у жорстокому поводженні з цивільним населенням під час окупації села Капитолівка на Харківщині.

Нагадаємо, 49-річний Володимир Вакуленко був дитячим письменником, автором 13 книжок, серед яких збірки дитячих віршів “Сонечкова сім’я” і “Татусева книга”. Вакуленко також організовував видавництво книжок для незрячих дітей, був одним з авторів вікіпедії – перекладав історії різних країн, статті про нумізматику, якою захоплювався. Він займався перекладами, входив до Ізюмського літературного об’єднання “Крем’янець”, був головним редактором газети “Криниця”. Також вів громадську діяльність, був учасником Революції гідності, під час якої 18 лютого 2014-го отримав поранення в Маріїнському парку.

Вакуленко був волонтером і допомагав українським захисникам.

Тіло письменника знайшли після звільнення Харківщини в захаращеному кюветі неподалік автозаправки, розташованої на дорозі з Ізюма до Капитолівки. Група російських військових, причетна до його вбивства, може бути причетна й до інших злочинів проти цивільних в окупації.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter