Скандал з газетою The Washington Post: уряд США закликали утриматися від використання закону про шпигунство проти журналістів

Дата: 11 Травня 2021
A+ A- Підписатися

Адміністрацію президента США Джо Байдена закликали захищати та поважати стосунки журналістів і джерел та утриматися від використання закону про шпигунство для притягнення до відповідальності журналістів і викривачів.

Про це йдеться в заяві, оприлюдненій на офіційному сайті Комітету захисту журналістів (CPJ).

Фото: The Washington Post

Відповідне звернення ухвалили після скандалу адміністрації експрезидента Дональда Трампа з газетою The Washington Post. У ньому просять адміністрацію Байдена пояснити, чому міністерство юстиції США за часів Трампа таємно отримало доступ до телефонних записів трьох журналістів газети.

CPJ також закликав владу країни поважати захист конфіденційних джерел журналістів.

На думку директора програми CPJ Карлоса Мартінеса де ла Серни, журналістика суспільних інтересів не зможе працювати, якщо уряд США готовий знехтувати правом журналістів на захист джерел.

“Адміністрація Байдена повинна надати більше інформації про те, чому суд дав доступ до телефонних записів репортерів Washington Post, і взяти на себе зобов’язання підтримувати захист, який діє в міністерстві юстиції, щоб у майбутньому не допустити надмірного поширення такої форми державного регулювання”, – сказав він.

Про те, що міністерство юстиції США за часів Трампа намагалося відстежити контакти щонайменше трьох журналістів, які писали про втручання Росії в президентські вибори 2016-го, редакція WP заявила 8 травня нинішнього року.

Згідно з оприлюдненою інформацією, відомство приховано отримало телефонні записи чинних працівників редакції Елен Накашима та Грега Міллера, а також ексжурналіста газети Адама Ентоуса й намагалося дістатися до їхніх електронних скриньок, але цього не було зроблено. Йшлося про листування та повідомлення репортерів у перші місяці правління Трампа, в яких мовилося про роль Росії у виборах 2016 року.

Через це в.о. головного випускового редактора газети Кемерон Барр випустив заяву з вимогою до мін’юсту США пояснити ситуацію.

Фінальну доповідь щодо спроб Росії впливати на вибори президента США 2016 року Комітет із розвідки Сенату США подав 18 серпня 2020 року. У ній, зокрема, йдеться про те, що президент РФ Володимир Путін наказав зламати дані Демократичної партії та організувати витік інформації, щоб нашкодити кандидатці-демократці Гіларі Клінтон у боротьбі проти Трампа.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter