Ситуація з дитячою медициною в Україні є критичною

Дата: 08 Червня 2015
A+ A- Підписатися

Відсутність забезпечення державою щеплень порушує не тільки право дитини на медичне обслуговування, але й право на освіту.

Про це заявила Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина

“Найкритичніша ситуація за всю історію України відбувається з вакцинацією. Рівень забезпечення вакцинами, які входять до списку обов’язкових шести щеплень, жахливий. Наприклад, якщо у 2012 році забезпечення вакциною від туберкульозу було на рівні 93%, то на кінець 2014 року – початок 2015 року становить всього 4,5%”, – зазначила Аксана Філіпішина.

Службовець переконана, що відсутність забезпечення державою щеплень порушує не тільки право дитини на медичне обслуговування, а й право на її освіту, бо неприщеплених дітей відповідно до законодавства України не можна приймати до навчальних закладів. 

Представник Уповноваженого навела приклад мами із Запорізької області, у якої не приймають дитину до дошкільного закладу. Міська рада відповіла Уповноваженому, що дійсно неприщеплених від туберкульозу дітей не приймають до дитсадка через оголошену у 2013 році епідемію у місті. Аксана Філіпішина запитує, чому не вживаються заходи для запобігання захворюваності дітей.

На тлі тривожної ситуації із малюковою смертністю в Україні частка забезпечення вакцинами від гепатиту В становить менше 27%. Забезпечення вакцинами від коклюшу, дифтерії – на рівні менше 37%. Показник малюкової смертності в Україні вдвічі більший, ніж у країнах ЄС.

“Інвалідизація дітей у країні щороку збільшується на 0,5%, і сьогодні в Україні – 160 тисяч дітей з обмеженими можливостями”, – каже Аксана Філіпішина.

Покращенню прав дитини на здоров’я і життя не сприяє і здорожчання вакцин. Ціна деяких у своїй вартості збільшилась на 400%. До цього додається два податки: 7% ПДВ та 5% імпортного збору. Хоча уряд і ухвалив рішення про тимчасове зменшення оподаткування лікарських препаратів, та він досі не затвердив перелік лікарських засобів і препаратів, для яких необхідно зменшити податок. 

Аксана Філіпішина висловила жаль, що ЗМІ в Україні до 1 червня висвітлювали масові заходи, марафони, присвячені дітям, але не передавали меседжі про реальний стан прав дітей в Україні. 

“На жаль, ЗМІ здебільшого висвітили події, пов’язані із проведення марафонів, фестивалів і т. д. Суспільство не почуло меседжів стосовно того, що насправді відбувається із дітьми в Україні, що уряд робить або планує робити з цим, що відбувається в громадському секторі і які шляхи виходу із тієї ситуації, в яку потрапила країна в питанні захисту прав дитини”, – вважає Аксана Філіпішина.

Нагадаємо, згідно з даними дослідження “Здоров’я та поведінкові орієнтації учнівської молоді”, проведеного на замовлення UNICEF, кожен п’ятий підліток вважає власне здоров’я посереднім або поганим, при цьому дівчата усіх вікових категорій вдвічі гірше оцінюють стан свого здоров’я (27% назвали його посереднім або поганим), ніж хлопці (14%).

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: