Система оформлення перепусток з зони АТО – це реальна небезпека

Дата: 09 Лютого 2015
A+ A- Підписатися

Через необхідність отримувати перепустки для перетину линії розмежування громадяни наражаються на смертельну небезпеку.

Як повідомляє Харківська правозахисна група, про це заявила омбудсмен Валерія Лутковська.

Зараз існує дві проблеми в питанні перетину лінії розмежування із зоною проведення АТО. Перша – це матеріально-технічне забезпечення та забезпечення людськими ресурсами тих центрів, які прийматимуть у людей документи і видавати перепустки. І друга – це реальна небезпека, якої країна піддає громадян Україна, готових виїхати з окупованої території, адже вони повинні пройти всі блокпости, замовити перепустку, повернутися на окуповану територію, а потім знову їхати за пропуском“, – зазначила Лутковська.

За її словами, логічніше і безпечніше зробити приймальний пункт на території, що контролюється українським урядом, і там люди могли б спокійно перебувати кілька днів в очікуванні перепустки. Також можна було б прискорити процедуру її отримання, усунувши технічні недоліки. 

Крім того, за даними омбудсмена, досі не евакуйовано багато людей, яких мають вивезти в першу чергу – дитячі будинки, психіатричні лікарні, будинки престарілих, людей з обмеженими фізичними можливостями.

Нагадаємо, з 21 січня для в’їзду в зону АТО необхідно отримати перепустку. Вона видається особам, старшим за 18 років, а інформація про дітей вписується до перепусток батьків. Перепустка видається за умови згоди на обробку та зберігання персональних даних.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: