Сирійські опозиціонери погодились взяти участь у мирних переговорах
Головна сирійська опозиційна група заявила, що візьме участь у мирних переговорах у Женеві 14 березня.
Це сталося після того, як Росія заявила про плани сирійського уряду взяти участь в переговорах, передає “Радіо Свобода”.
Члени опозиційної делегації Вищого переговорного комітету, що об’єднує більшість сирійських опозиційних груп, погодилися на участь в переговорах під егідою ООН, заявляючи, що основна увага в Женеві буде зосереджена на створенні “перехідного органу управління з повними виконавчими повноваженнями”.
Група продовжує наполягати на тому, що президент Сирії Башар аль-Асад не повинен мати “жодного місця” в майбутньому уряді, попри те, що Росія, Іран та інші прихильники його режиму кажуть, що долю Асада мають вирішити громадяни на виборах.
Повернення до мирних переговорів стало можливим завдяки припиненню бойових дій за посередництва США та Росії два тижні тому, яке більшою мірою дотримується.
Державний департамент США заявив, що перемир’я призвело до “значного скорочення масштабів насильства”, але попередив, що, атаки, як і раніше, мають місце.
В ході урядових рейдів за останні дні загинули 7 мирних жителів в Алеппо, що в “Сирійській обсерваторії з прав людини” назвали “найсерйознішим порушенням” від часу набрання чинності режиму перемир’я.
Нагадаємо, громадянська війна у Сирії триває з 2011 року. Основні сторони конфлікту – урядові війська президента Башара Асада, опозиційні сили, ісламістські групи та курдські повстанці.
З 2014 року у війні бере участь міжнародна коаліція проти ісламістської організації “Ісламська держава” на чолі з США. З вересня 2015 року Росія почала брати участь у війні на боці Асада.
За даними ООН, в ході конфлікту загинули понад 70 тисяч людей, понад 1 мільйон людей стали біженцями, понад 2,5 мільйони – внутрішніми переселенцями.