Силовики в Росії погрожують розправою політв’язню Шумкову – родичка

Дата: 24 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

Українцю Олександру Шумкову, якого в Росії звинувачують в екстремізмі, силовики погрожують розправою за національність та політичні переконання.

Про це розказала його тітка Людмила Шумкова, пишуть активісти ініціативи Let My People Go у Facebook.

Жінка повідомила, що про ситуацію дізналася під час зустрічі із Шумковим.

“Коли проводили перевірку в камері, однин з конвоїрів, замахуючись на нього гумовою дубинкою, спитав, чи відмовився він від своїх ідей, питаючи при тому, хто він усе ж таки: росіянин чи українець. Звісно, Сашко сказав, що він українець і що ніколи від своїх ідей і переконань не відмовиться. Але той пригрозив: “Потрапиш до табору, то там швидко відмовишся, там швидко з такими”, – сказала вона.

Про погрози нещодавно заявив і сам політв’язень на засіданні, яке відбувалося 18 вересня. Рідні Шумкова додали, що зараз готують заяви до Офісу Омбудсмана та українського МЗС.

Нагадаємо, що в серпні 2017 року родичі Олександра повідомили про його зникнення. Через місяць російські силовики підтвердили, що затримали українця.

Правозахисний центр “Меморіал” зазначає, що Шумков брав участь у Євромайдані, а у 2014 році працював охоронцем лідера “Правого сектору” Дмитра Яроша, після чого пішов служити в ЗСУ. За версією російських слідчих, Шумков брав участь у діяльності “Правого сектору”, “в тому числі у бойових діях у зоні АТО”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter