Силовики стверджують, що нічого не знають про участь дітей в АТО – Філіпішина

Дата: 17 Травня 2016
A+ A- Підписатися

Представники силових відомств України стверджують, що нічого не знають про участь дітей у збройному конфлікті на Донбасі.

Про це заявила представниця омбудсмена з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина.

За словами Філіпішиної, з 2014 року з кожною появою інформації у ЗМІ про участь дітей у збройному конфлікті омбудсмен напрвляв офіційні запити в МВС, СБУ, Міністерство оборони та інші відомства. Від силовиків вимагали роз’яснити, яким чином вони перешкоджають та розслідують факти участі дітей у війні.

“За цей період омбудсменом було надіслано 11 звернень до силових відомств і Міносвіти і науки, однак всі відповіді на запити були формальними. В них йшлося про те, що дітей немає і не може бути на території проведення АТО, тому що країна має певні міжнародні зобов’язання”, – зазначила представниця омбудсмена. 

Відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції ООН з прав дитини, до якого Україна приєдналася в 2007 році, держави мають вживати усіх заходів для недопущення участі дітей у збройних конфліктах.

“Є випадки загибелі дітей, інформація про перебування дітей на блокпостах, про їх залучення до незаконних збройних формувань, а також про те, що діти стають жертвами сексуального й фізичного насильства з боку озброєних осіб. Всі ці випадки підпадають під дію Факультативного протоколу до Конвенції про права дитини щодо участі дітей у збройних конфліктах”, – повідомила Філіпішина.

Вона нагадала, що президент повідомляв, що під час АТО загинув 21 неповнолітній військовий. Однак у силових відомствах відповіли, що нічого про це не знають, сказала представниця омбудсмена. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: