Швейцарія скасувала додаткові обмеження для чоловіків-донорів, які мають гомосексуальні стосунки

Дата: 02 Листопада 2023
A+ A- Підписатися

Швейцарія змінила критерії донорства крові для чоловіків, які мають сексуальні стосунки з іншими чоловіками, зробивши критерії непридатності однаковими для гомосексуалів і гетеросексуалів.

Про це повідомляє Reuters.

Фото: Men’s Health

Першим геєм, який здав кров без обмежень, став Габріель Делабайс, член комунальної ради передмістя Лозанни Екубленс, який представляє швейцарську ліберальну Вільну демократичну партію (FDP). 

“Я зворушений тим, що нам це вдалося, особливо після такої довгої боротьби. У певному сенсі, я думаю, що це маленька сторінка в книзі історії, яка говорить: 1 листопада 2023 року Швейцарія дозволила гомосексуальним чоловікам легше здавати кров”, – сказав він.

Згідно з новими правилами Швейцарії, чотиримісячний період очікування застосовується до всіх людей після їхнього останнього сексуального контакту з новим партнером – гетеросексуальним чи гомосексуальним. Якщо потенційний донор мав сексуальні контакти з більш ніж двома партнерами протягом останніх чотирьох місяців, то застосовується 12-місячний період очікування. 

До 2017 року чоловікам, які мають статеві стосунки з чоловіками, у Швейцарії заборонялося здавати кров. Це було повʼязано з початком епідемії ВІЛ/СНІДу в 1980-х роках. Згодом їм дозволили здавати кров лише за умови, що з моменту їхнього останнього гомосексуального контакту минуло 12 місяців.

Швейцарський центр переливання крові (Swiss Transfusion SRC), який забезпечує постачання крові у Швейцарії, звернувся до медичних органів з проханням переглянути критерії на основі оцінки ризиків сексуальної поведінки, епідеміологічної ситуації у Швейцарії та даних з країн, які вже скасували обмеження.

SwissMedic, орган, який ліцензує та контролює терапевтичні препарати, погодився на зміни. Нові критерії точніше визначають, що саме ризикована поведінка, а не певна сексуальна орієнтація, лежить в основі неприйнятності.

У деяких інших європейських країнах, включаючи Іспанію та Італію, немає обмежень, що перешкоджають гомосексуалам здавати кров. Минулого року Франція також зняла додаткові обмеження для донорів крові, які мають статеві стосунки з іншими чоловіками.

У травні цього року Міністерство охорони здоров’я Чехії також запропонувало посилити контроль за перевіркою крові потенційних донорів та спростити можливість донорства для чоловіків, які мають секс із чоловіками. 

Нагадаємо, що у квітні 2021 року з переліку заборонних критеріїв до донорства крові з українського законодавства прибрали гомосексуальні стосунки, які прирівнювали до форм ризикованої поведінки.

Раніше правозахисники неодноразово наголошували на тому, що заборона для ЛГБТ-людей бути донорами крові є дискримінаційною, а її усунення передбачав план дій у сфері прав людини на період до 2020 року.

Перед здаванням крові потенційний донор заповнює анкету, де його запитують, зокрема, про форми ризикованої поведінки. Перевірити, чи є людина гомосексуальною, неможливо, але вона все одно відповідала б за надання неправдивої інформації. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter