Швейцарія надасть Україні допомогу у сфері гуманітарного розмінування на понад 100 мільйонів євро

Дата: 29 Вересня 2023
A+ A- Підписатися

29 вересня Федеральна рада Швейцарії затвердила пакет допомоги розміром 100 мільйонів швейцарських франків (103,5 мільйона євро) для розмінування цивільних і сільськогосподарських територій в Україні та надання допомоги у відновленні країни.

Про це повідомили у швейцарському уряді.

Фото: Олег Синєгубов

“Для того, щоб Україна могла впоратися з цим викликом, який загрожує всьому її населенню, Швейцарія вкотре підтвердила свою підтримку та надала пріоритет гуманітарному розмінуванню у своїй Програмі міжнародної співпраці. На гуманітарне розмінування в період із 2024-го до 2027 року буде виділено 100 млн швейцарських франків”, – йдеться у повідомленні.

Фінансування надаватиметься порівну від Федерального департаменту оборони, цивільного захисту та спорту (DDPS) і Федерального департаменту закордонних справ (FDFA).

Швейцарія також пропонує Україні перейняти свій досвід для розвʼязання цієї гуманітарної проблеми.

У посольстві нагадали, що Швейцарія вже бере участь у гуманітарному розмінуванні в Україні. Загалом 15,2 мільйона швейцарських франків виділили у 2022-му та 2023 році, зокрема на підтримку діяльності Женевського міжнародного центру гуманітарного розмінування та Швейцарського фонду протимінної діяльності.

Федеральний департамент оборони, цивільного захисту та спорту (DDPS) надав українським рятувальникам машину для розмінування від Digger Foundation, організації, що базується у швейцарському кантоні Юра, та фінансує навчання з гуманітарного розмінування від Женевського міжнародного центру гуманітарного розмінування для українських фахівців.

“Завдяки цьому додатковому пакету допомоги на 100 мільйонів швейцарських франків Швейцарія зможе посилити роботу з дезактивації вибухонебезпечних предметів і розмінування, яку проводить Швейцарський фонд протимінної діяльності (FSD) та інші оператори, надати обладнання і провести навчання українських саперів, підтримати уряд у його зусиллях з координації цієї ініціативи та вивчити інші інноваційні рішення”, – наголосили у швейцарському уряді.

Нагадаємо, що за 18 місяців від початку повномасштабної війни Україна стала однією з найбільш замінованих країн світу. За оцінками експертів, третина території (174 тисяч квадратних кілометрів) забруднена мінами та іншими вибухонебезпечними предметами. Тому розмінування є питанням першочергової важливості та необхідною передумовою відновлення країни.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter