Шведський музичний фестиваль “без чоловіків” визнали дискримінаційним

Дата: 20 Грудня 2018
A+ A- Підписатися

У Швеції фестиваль музики Statement, куди організаторки не пускали чоловіків, визнали порушенням національного законодавства про дискримінацію.

Про ситуацію навколо фестивалю пише BBC.

У 2017 році увагу медіа Швеції привернули численні випадки сексуальних домагань на одному з найбільших фестивалів країни Bravalla. Після заходу, що проходив з кінця червня до 1 липня, десятки жінок заявили про домагання та зґвалтування. Місцеві активісти тоді закликали правоохоронців посилити охорону заходу та встановити камери спостереження, щоб такі випадки більше не повторювались. На ситуацію відреагував і очільник уряду країни Стефан Левен: він назвав те, що сталось, огидним випадком.

Після скандалу відома у Швеції гумористка Емма Ніцкаре написала у своєму Twitter про те, що хоче провести на території країни свій фестиваль, куди б не пускали чоловіків.

“Що ви думаєте про те, аби зібрати по-справжньому крутий фестиваль, де не було б чоловіків?” – спитала вона у своїх підписників.

Емма Ніцкаре

Пост Ніцкаре зібрав багато схвальних відгуків, а тому фестиваль “без чоловіків” відбувся. Відвідувачками заходу стали жінки, трансґендери та ґендерквіри.

Після цього Омбудсман з питань рівності Швеції випустив заяву, де назвав правила фестивалю такими, що порушують закон про дискримінацію за статевою ознакою, оскільки організаторки свідомо зробили все, аби “певна група людей відмовилася від відвідин заходу”.

У свою чергу організаторки відповіли на ці зауваження, що вони “занадто зайняті творенням змін у світі, аби відповідати на це”, та додали: “Дуже шкода, що захід, який змінив життя п’яти тисяч жінок, ґендерквірів і трансґендерів, не змогли відвідати кілька цисґендерів-чоловіків”.

Незважаючи на те, що проведення заходу розкритикував Омбудсман, штрафувати організаторок не будуть, адже, за словами Уповноваженого, правила “чоловікам вхід заборонено” суворо не дотримувалися, а отже, постраждалих у справі немає.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: