Штучний інтелект допомагатиме перешкоджати самогубствам – Цукерберг

Дата: 28 Листопада 2017
A+ A- Підписатися

Facebook використовуватиме інструменти штучного інтелекту для психологічної допомоги людям, які висловлюють у соцмережі суїцидальні думки.

Про це заявив засновник соцмережі Марк Цукерберг на своїй сторінці у Facebook.

“Від сьогодні ми оновлюємо наші інструменти штучного інтелекту, щоб ідентифікувати, коли хтось висловлює думки про суїцид на Facebook, щоб допомогти швидко знайти для цих людей підтримку, якої вони потребують. Лише останнього місяця ці інструменти допомогли нам зв’язатися з першими такими користувачами в сто разів швидше”, – написав він.

Цукерберг наголосив, що люди здебільшого бояться шкоди, яку штучний інтелект може завдати нам у майбутньому, проте сьогодні він рятує людські життя.

“Сьогодні ми використовуємо штучний інтелект здебільшого для розпізнавання патернів, щоб ідентифікувати сигнали – як, наприклад, чийсь коментар, де людина питає, чи все гаразд з дописувачем – та швидко повідомити про нього нашій команді, яка працює цілодобово, щоб допомагати людям у лічені хвилини. У майбутньому штучний інтелект зможе розпізнавати більш тонкі нюанси мови та зможе ідентифікувати інші випадки, окрім суїцидів – наприклад, різні види цькування та ненависті”, – розповідає Цукерберг.

Він також повідомив, що Facebook співпрацюватиме з гарячими лініями та службами швидкої психологічної допомоги в розробці цього інструменту.

Перші інструменти для запобігання суїцидам з’явилися на Facebook на початку 2015 року. В березні цього року компанія почала застосовувати для їх вдосконалення штучний інтелект.

Раніше соціальна мережа Instagram запровадила функцію, яка дозволяла відправити анонімне повідомлення в сервісний центр про ймовірно депресивний чи тривожний пост. Додаток пропонує користувачу, який опублікував цей допис, звернутися за підтримкою до друзів чи професійних психологів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter