Щодоби українські кіберфахівці знешкоджують до 40 потужних DDoS-атак з боку Росії – Держспецзв’язку
“Також лише за грудень системою зафіксовано та поінформовано споживачів про 170 тисяч лише спроб експлуатації вразливостей на державних інформаційних ресурсах, які ми захищаємо. Кіберзахист – це наша щоденна робота”, – зазначив Щиголь.
Він зауважив, що за 2022 рік урядова команда реагування на компʼютерні надзвичайні події CERT-UA зареєструвала 2194 таких кіберінциденти. Чверть із них була спрямована проти уряду та місцевих органів влади. Також до галузей, які найбільше атакували, належать енергетика, сектор безпеки та оборони, телеком і розробники, фінансовий сектор, логістика.
Зокрема, Держспецзвʼязку розслідуються також інциденти в приватному секторі – лише тут це близько 200–300 кіберінцидентів за добу, що досліджуються переважно в напівавтоматичному режимі.
“Такі атаки становлять понад чверть від усіх та можуть бути складовою більш комплексних і потужних операцій. Для підготовки таких атак хакери експлуатують довіру населення до сектору безпеки і маскуються, використовуючи теми, пов’язані із захистом життя та здоров’я громадян і критичної інфраструктури”, – додав Щиголь.
За його словами, найпоширенішою практикою, яку використовують російські військові хакери в Україні, є розсилання шкідливого програмного забезпечення, що краде облікові дані або знищує інформаційні системи.
Нагадаємо, що за 2022 рік Служба безпеки України нейтралізувала понад 4,5 тисячі кібератак та кіберінцидентів. У порівнянні з 2021 роком їхня кількість зросла в понад три рази.