“Неможливо реалізувати”: представниця Омбудсмана про долю петицій “за традиційні цінності”

Дата: 08 Травня 2018
A+ A- Підписатися

Не зважаючи на те, що чергова петиція “про захист сімейних цінностей та заборону пропаганди різних видів девіантної статевої поведінки” на сайті президента набрала необхідні 25 тисяч підписів, на практиці її реалізувати неможливо.

Про це в ефірі Громадського радіо розповіла представниця Уповноваженого з питань прав людини Аксана Філіпішина.

За її словами, петиція містить заклики до порушення прав інших людей щодо свободи висловлювання.

“Тут простежується чіткий конфлікт інтересів, навіть посягання на права тих людей, які іншим здаються інакомислячими і чиї права водночас найбільше сьогодні порушуються в Україні. На мій погляд, реалізувати подібну петицію буде неможливо. Адже треба буде подати законопроект, який суперечитиме Конституції та міжнародним зобов’язанням України, наприклад — праву на мирні зібрання”, — прокоментувала Аксана Філіпішина.

Вона додала, що петицій з подібними закликами було вже декілька. Офіс Уповноваженого з прав людини неодноразово звертався до адміністрації президента щодо цього, і деякі з петицій були зняті, частина натомість залишилася. 

Центр інформації про права людини станом на 8 травня знайшов аналогічну згаданій петицію авторства пастора Церкви євангельських християн Віктора Танцюри на сайті Кабінету Міністрів України. Вона зібрала вже більше 28 тис. підписів. Також на сайті президента активні ще щонайменше три петиції “на захист традиційних цінностей”, підписані іншими людьми.

Доступна петиція від Танцюри і на сторінці Комітету Верховної Ради з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Водночас Філіпішина наголошує, що згідно з 23 статтею Закону України про звернення громадян петиція не може бути оприлюднена, якщо вона містить посягання на права і свободи людини.

“Якщо говорити про обов’язок держави щодо підтримки сім’ї – тут немає жодних питань. В Україні дійсно є сім’ї, які потребують державної підтримки в умовах соціально-економічної кризи та військового конфлікту й окупації. У той же час петиція містить заклики до обмеження в правах, до неповаги до представників сексуальних меншин. Люди виходять на Марші рівності з метою продемонструвати своє бажання бути на одному рівні з усіма іншими громадянами і відчувати себе захищеними: виходити на вулиці без ризику бути побитим, жити за тими принципами, за якими вони хочуть. Ці люди абсолютно не претендують на звуження прав інших громадян: вони говорять виключно про свої права, не посягаючи на захист так званих традиційних сімейних цінностей”, – зазначила Філіпішина.

Нагадаємо, на початку квітня з сайту президента України видалили петицію з вимогою “захистити традиційні сімейні цінності та припинити пропаганду гомосексуалізму”, підтриману різними церквами і релігійними організаціями, під якою на той момент підписалися понад 23 тисячі осіб із необхідних 25.

У офісі Омбудсмана пояснили, що петиція зазіхає на права і свободи ЛГБТІ-спільноти та містить ознаки підбурювання до дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter