Що завгодно, аби не “ґендер”: Рада церков вигадала, чим замінити Стамбульську конвенцію

Дата: 06 Листопада 2017
A+ A- Підписатися

Всеукраїнська Рада церков і релігійних організацій закликає депутатів Верховної Ради замість ратифікації Стамбульської конвенції вдосконалити законодавство України з метою протидії домашньому насильству.

Зокрема, Рада церков очікує від парламенту прийняття вже підготовлених до другого читання законопроектів № 4952 та № 5294, не прив’язуючи їх розгляд до ратифікації Стамбульської конвенції через наявність до неї суттєвих зауважень.

Як повідомляє Інститут релігійної свободи, про це йшлося на засіданні глав конфесій 2 листопада, яке відбулося під головуванням шейха Ахмеда Таміма, голови Духовного управління мусульман України.

Водночас на думку правозахисників лише Стамбульська конвенція пропонує найбільш повний та комплексний підхід для подолання  домашнього насильства.

Про це у коментарі для Центру інформації про права людини зазначила речниця правозахисної організації Amnesty International Україна, Марія Гур’єва

“Зараз у ВР намагаються обійти ратифікацію Конвенції пропонуючи закони, які буцімто також спрямовані на подолання домашнього насильства. Проте, лише Стамбульська конвенція пропонує найбільш повний та комплексний підхід для запобігання та подолання  домашнього насильства як явища”, — говорить Марія Гур’єва. 

Вона розказала, що зараз їхня організація проводить збір підписів під зверненням до депутатів щодо якнайшвидшої ратифікації Стамбульської конвенції.

“Минув лише тиждень від початку нової кампанії за ратифікацію Стамбульської конвенції, яка покликана протидіяти домашньому насильству щодо жінок та дітей, а свої підписи під відповідним зверненням до депутатів вже залишили близько 1000 людей. Збір підписів триватиме до початку нового року, тоді всі звернення передадуть депутатам”, — повідомила Марія Гур’єва.

За її словами, щоб добитись реакції від ВР дуже важливо показати, що  ратифікації Стамбульської конвенції вимагає велика кількість людей. Саме тому, кожен підпис має значення. 

ПІДПИСАТИ ЗВЕРНЕННЯ

Як відомо, Україна досі не ратифікувала Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, відому як Стамбульська конвенція.

Ухвалена президентом Нацстратегія з прав людини зобов’язала Мінсоцполітики та МВС розробити та подати на розгляд Кабміну проекти законів щодо приведення законодавства України у відповідність з вимогами Стамбульської конвенці.

Стамбульська конвенція мала бути ратифікована Україною ще у другому кварталі 2016 року, як це було записано у Плані законодавчого забезпечення реформ в Україні. Потім ратифікація відкладалась на липень, потім на серпень 2016 року.

14 листопада 2016 року президент України Петро Порошенко вніс на розгляд Верховної Ради України проект Закону України “Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами”, відомої як Стамбульська конвенція.

Але ратифікація досі не відбулася, більше того, депутати поставили це питання на паузу.

23 березня 2017 року Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) публічно виступила проти ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульська конвенція).

Представник Ради церков, зокрема, заявив, що Стамбульська конвенція не передбачає можливості застережень щодо окремих її положень, які стосуються поняття ґендеру в його розумінні як чоловіча та жіноча статі, що несе в собі неприпустимі загрози для інституту сім’ї та подружжя в Україні.

Водночас депутатки з МФО “Рівні можливості” та ґендерні активістки висловили занепокоєння тим, наскільки церква втручається у справи державні, хоча в Конституції України закріплено, що церква відділена від держави.

Вони нагадали, що протягом 2016 року зафіксовано 96 143 звернення за фактом насильства в сім’ї, з яких 85 037 звернень надійшло від жінок.

Також згідно з аналізом дзвінків на Національну “гарячу” лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації протягом 2016 року з питань, пов’язаних з домашнім насильством, було отримано 34 758 дзвінків.

В той же час ратифікація Стамбульської конвенції допоможе:

  • забезпечити належне розслідування на основі свідчень потерпілих та справедливий розгляд справи у суді;
  • забезпечити повагу правоохоронних органів до потерпілої особи в момент, коли вона повідомляє про випадки травмування;
  • створити національну лінію телефону довіри;
  • ізолювати кривдника від потерпілої особи й гарантувати безпеку потерпілій особі;
  • гарантувати комплексну допомогу потерпілій особі й ефективне покарання кривдника.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter