Ще дві європейські організації отримали в Росії статус “небажаних”

Дата: 14 Березня 2018
A+ A- Підписатися

“Міжнародний центр електоральних досліджень” з Литви та “Європейська платформа за демократичні вибори” з Німеччині включені до списку організацій, небажаний на території Росії.

Про це повідомляється на сайті Міністерства юстиції Російської Федерації.

За інформацією “Медіазони“, рішенню російського Мін’юсту передував сюжет телеканалу “РЕН-ТВ” про втручання у вибори президента. Обидві організації згадувалися в матеріалі та пов’язувалися з діяльністю руху на захист прав виборців “Голос”, який в Росії визнали “іноземним агентом”.

“Міжнародний центр електоральних досліджень” 2013 року заснували Шведський міжнародний ліберальний центр і польський “Центр з вивчення Східної Європи”. Діяльність організації пов’язана з роботою спостерігачів на виборах.

“Європейська платформа за демократичні вибори” почала свою роботу в Польщі наприкінці 2012 року. До складу її координаційної ради входить, зокрема, і засновниця “Голосу” Лілія Шибанова.

Наразі до переліку “небажаних” в Росії входять 13 організацій. Серед них – “Національний фонд на підтримку демократії”, “Американсько-російський фонд з економічного і правового розвитку”, “Інститут відкритого суспільства” і зареєстрований у Великій Британії рух “Відкрита Росія”. За співпрацю з цими організаціями в Росії передбачена адміністративна і кримінальна відповідальність.

“Небажаним” організаціям заборонено створювати свої філії і відділення в Росії, поширювати інформацію про свою діяльність, а також здійснювати фінансові операції.

Російські й міжнародні правозахисники неодноразово виступали з критикою відповідного закону. Amnesty International назвала його “ще одним цвяхом у кришку труни свободи вираження думок і громадянського суспільства в Росії”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: