Ще одному чеху загрожує 16 років в’язниці за те, що воював на боці бойовиків на Донбасі

Дата: 16 Грудня 2020
A+ A- Підписатися

У Чехії прокуратура висунула обвинувачення чоловіку за участь у бойових діях на боці проросійських бойовиків на Донбасі.

Про це у фейсбуку повідомив посол України в Чехії Євген Перебийніс.

26-річного Лукаша Н. з Карлових Варів звинувачують у тому, що у 2015–2016 роках він воював проти української армії в лавах бойовиків. За даними правоохоронців, він займався розвідкою, охороною і патрулюванням. На думку прокурора, чоловік вчиняв все це свідомо, а під час військових дій навіть отримав поранення і декілька тижнів провів у лікарні.

Під час розслідування чоловік відмовився свідчити, однак у правоохоронців були фото та відео, що підтверджували його участь у загонах бойовиків. 
 
Прокурор, як повідомив Перебийніс, наголосив, що збройні формування на Сході України можна схарактеризувати як квазівоєнізовані підрозділи, що вчиняють систематичні організовані насильницькі злочини, які за своїм характером відповідають визначенню теракту. Саме за участь у терористичній діяльності обвинувачення пропонує засудити Лукаша Н. до 16 років позбавлення волі.
 
Нагадаємо, що на початку грудня Верховний суд у Празі змінив з умовного на реальний термін для Павела Кафки – громадянина Чехії, який також воював на боці бойовиків на Донбасі. Чоловік розповідав, що побачив заклики приєднатися до бойовиків у спільноті на фейсбуку на кшталт “Росія – наш справжній друг”. Згодом він зробив російську візу і поїхав на Донбас начебто “допомагати цивільним, бездомним і працювати в лікарні”, однак воював зі зброєю проти ЗСУ.
 
Відомо, що Офіс генерального прокурора наразі розслідує участь 250 іноземних громадян у складі проросійських бойовиків на Донбасі. Із 2014 року до теперішнього часу, бойовикам на сході допомагали щонайменше два громадянина Болгарії, сім – Вірменії, один – Грузії, 19 – Італії, 27 – Іспанії, 12 – Казахстану, три – Литви, 26 – Молдови, два – Нідерландів та п’ять – Німеччини.
 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: