ЦВК зареєструвала кандидатом у депутати блогера Шарія, який із 2012 року не живе в Україні

Дата: 02 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Центральна виборча комісія зареєструвала кандидатом у народні депутати на позачергових виборах до Верховної Ради відомого антиукраїнськими матеріалами блогера Анатолія Шарія, який останні п’ять років не жив в Україні. 

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна. 

Таке рішення ЦВК ухвалила на засіданні 2 липня більшістю голосів у виконання постанови Верховного Суду від 30 червня за заявою політсили “Партія Шарія”, де блогер є першим номером у виборчому списку.

Крім того, ЦВК більшістю голосів сьогодні ухвалила рішення про реєстрацію кандидатом у народні депутати діджея, продюсера Євгена Євтухова (№5 у виборчому списку політсили “Партія Шарія” в загальнодержавному багатомандатному окрузі).

Раніше, 24 червня, ЦВК відмовила Шарію в реєстрації кандидатом у народні депутати на виборах до Верховної Ради через те, що він не жив в Україні протягом останніх п’яти років до виборів, як того вимагає Конституція. Але потім ВСУ зобов’язав ЦВК повторно розглянути документи Шарія. Суд зазначив у рішенні, що ЦВК не доклала достатньо зусиль для перевірки інформації щодо проживання блогера. 

У коментарі “Українській правді” заступник голови ЦВК Євген Радченко підтвердив, що відомство не могло відмовити Шарію в реєстрації:

“Суд визначив, що та інформація (щодо проживання. – Ред.), яка знаходиться в ЦВК, не є прийнятною, і все”.

Також 2 липня ЦВК, посилаючись на аналогічне рішення Верховного Суду, зареєструвала ексглаву Адміністрації президента Віктора Януковича Андрія Клюєва.

Водночас у Верховному Суді стверджують, що рішення суду не зобов’язувало ЦВК реєструвати Шарія кандидатом у депутати, а лише зобов’язало повторно розглянути його заяву на реєстрацію.

Як розказали в пресслужбі Верховного Суду виданню LIGA.net, після того, як ЦВК відмовила Шарію в реєстрації, його партія звернулася з позовом до Шостого апеляційного суду, який повністю його задовольнив, ухваливши рішення зобов’язати ЦВК розглянути заяву Шарія та зареєструвати його кандидатом у депутати.

ЦВК не погодилася з цим і звернулася з апеляцією до Касаційного адміністративного суду в складі ВСУ. Комісія просила скасувати рішення Шостого апеляційного суду. Верховний Суд ухвалив рішення задовольнити апеляцію частково.

“Рішення Шостого апеляційного суду в частині задоволення позовних вимог зобов’язати ЦВК розглянути заяву партії в частині реєстрації Шарія кандидатом у депутати скасувати. Прийняти нове судове рішення в цій частині. Зобов’язати ЦВК повторно розглянути документи Шарія на реєстрацію кандидатом з урахуванням висновків суду, викладених у цій постанові”, – процитували в пресслужбі суду резолютивну частину рішення.

Як відомо, в травні 2011 року Анатолій Шарій застосував вогнепальну зброю під час конфлікту з відвідувачем в ресторані MacDonalds у Києві. Йому висунули звинувачення в грубому порушенні громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалася особливою зухвалістю та винятковим цинізмом із застосуванням вогнепальної зброї (ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу). Справа надійшла до суду 13 липня 2011 року, але в лютому 2012 року була зупинена у зв’язку з оголошенням у розшук Шарія.

Також у 2012 році суд заочно застосував до нього запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

Анатолій Шарій попросив притулок у Литві. За його словами, спочатку він виїхав до Росії, потім до Голландії, де попросив притулку. Але оскільки в його паспорті стояла литовська віза, згідно з Дублінською угодою, голландська влада відправила його до Литви. 8 червня 2012 року стало відомо, що журналіст Анатолій Шарій отримав статус біженця та посвідку на постійне проживання в Європейському Союзі.

Міністерство безпеки і юстиції Нідерландів у липні 2013 року поінформувало Україну, що Шарій отримав статус біженця і його не може бути видано українським правоохоронцям, відповідно до Женевської конвенції 1951 року і Директиви Європейського Союзу.

У квітні 2019 року Шевченківський районний суд Києва скасував розшук і заочний арешт блогера Анатолія Шарія. Також суд не знайшов підстав для арешту Анатолія Шарія, відмовився ініціювати його екстрадицію та повернув справу прокуратурі на додаткове розслідування. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: