Шахраї розробили фейковий застосунок “Дія”: в Мінцифри попередили про відповідальність за користування ним

Дата: 25 Жовтня 2021
A+ A- Підписатися

Шахраї розробили фейковий застосунок “Дія” з редактором даних для Android: спочатку в ньому були екземпляри студентського квитка, паспорта громадянина України, картки платника податків та посвідчення водія, а після оновлення з’явився внутрішній COVID-сертифікат, який свідчить нібито про проходження повного курсу вакцинації.

Про це повідомляється на сайті gagadget.com.

Джерело: paperless-backend.diia.gov.ua

Розробники підробної “Дії” в соцмережах заявляють, що фейковий застосунок нібито не викликає підозр у продавців. Купити “продукт” можна за 120 гривень.

Джерело: gagadget.com

Про появу підробки також повідомив у власному телеграм-каналі міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Він уточнив, що фейкова програма з дизайном справжньої “Дії” встановлюється за посиланням, а не з Google Play, як має бути.

Міністр наголосив на тому, що документи з підробної програми не верифікуються через QR-код, а також нагадав тим, хто купує подібні “сервіси”, що не тільки “розробники”, а й вони можуть потрапити під статтю “підроблення документів”.

Розрізнити справжню та фейкову “Дію” просто: потрібно верифікувати документи за QR-кодом, а не перевіряти їх візуально. Саме на такому порядку перевірки наголошують у Мінцифри.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що правоохоронці відкрили майже 800 кримінальних проваджень за підроблення ковід-сертифікатів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter