Шабуніну хочуть інкримінувати більш тяжку статтю

Дата: 15 Січня 2018
A+ A- Підписатися

Слідчі Дніпровського районного відділку поліції відновили розслідування у справі проти голови Центру протидії корупції Віталія Шабуніна.

Віталій Шабунін

Як повідомляють у ЦПК, на сьогодні у відділку призначений одночасний допит антикорупційного активіста разом з помічником народного депутата Всеволодом Філімоненком, котрий звинувачує Шабуніна в побитті.

За словами юристки ЦПК Олени Щербан, слідчі намагатимуться довести, що Філімоненко – журналіст, що дозволить інкримінувати Шабуніну більш тяжку статтю Кримінального кодексу України.

Наразі стаття, за якою активісту висунули підозру, передбачає покарання у вигляді виправних робіт терміном до двох років або обмеження чи позбавлення волі до трьох років.

“В ЦПК розцінюють такі дії прокуратури та поліції виключно як тиск на активістів. Поновлення слідчих дій відразу на початку року свідчать про те, що справу ніхто не збирається перекваліфіковувати чи закривати, а навпаки – її далі використовуватимуть для тиску на організацію”, – заявили в організації.

Конфлікт між Шабуніним і Філімоненком стався 8 червня біля Дніпровського військкомату Києва. За словами Філімоненка, який представлявся журналістом видання “Голос народу”, Шабунін вдарив його перед тим, як зайшов у військкомат. Філімоненко пирснув в обличчя Шабуніна газом після того, як антикорупційний активіст вийшов із військкомату. Голова ЦПК заявляє, що вдарив Філімоненка по обличчю за образу його колеги.

Всеволод Філімоненко

В березні 2017 року активісти ЦПК подали в суд на Службу безпеки України. В організації публічно вимагають оприлюднення е-декларацій співробітників СБУ. Керівництво СБУ оголосило інформацію про статки своїх працівників державною таємницею. Воно вважає, що розголошення такої інформації може завдати їм непоправної шкоди. 

9 квітня під будинком Шабуніна пройшов пікет, в організації якого антикорупційний активіст звинувачує керівництво СБУ.

12 травня Олександра Устінова, яка працює у Центрі протидії корупції, заявила, що за нею та за її будинком стежать особи, які на замовлення СБУ знімають про неї фільм з метою дискредитації. 

Народний депутат від “Народного фронту” Павло Пинзеник 23 травня заявив, що проситиме перевірити діяльність ГО “Центр протидії корупції” щодо відмивання коштів.

7 червня Шабуніна викликали до військкомату, хоча він визнаний непридатним для військової служби.

2 серпня стало відомо, що Слідче управління фіскальної служби Києва порушило кримінальне провадження проти керівників громадської організації “Центр протидії корупції”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter