Середній розмір хабара в Україні зріс до 40 тис. грн

Дата: 05 Квітня 2016
A+ A- Підписатися

В Україні ростуть обсяги хабарництва та розмір середнього хабара. Українські суди карають корупціонерів занадто м’яко.

Про це йдеться у дослідженні міжнародної організації Transparency International, результати якого оприлюднили на сайті українського представництва.

“Середній розмір хабара у минулому році склав приблизно 40 тис. грн., тоді як у 2014 році нечисті на руку чиновники брали в середньому 30 тис. грн. Загальна ж сума хабарів у 2015 році склала 19 млн грн. У 2014-му – на 3 млн менше”, – сказано у повідомленні.

Як свідчать результати дослідження, лише п’ята частина чиновників (19%), яких судили за вимагання чи отримання хабара, опинилася за ґратами. В організації зазначили, що це “дуже низький показник, враховуючи, що кожна частина статті 368 КК передбачає можливість позбавлення волі для хабарника”.

 

Середній термін ув’язнення склав 4 роки 7 місяців. Як відомо, максимальний термін покарання за неправомірне збагачення складає 12 років ув’язнення. Такого терміну за останні два роки не отримав жоден хабарник. Водночас 9% засуджених були виправдані, 38% отримали випробувальний термін.  

34% злочинців оштрафували, середня сума штрафу ледь перевищила 20 тис. грн.

Дослідження вказує на тенденцію – що більший хабар фігурує у кримінальній справі, то більша ймовірність, що чиновник залишиться на свободі.

“Так із п’ятірки найбільших хабарників, чиї апетити перевищили 1 і 2 млн грн, суди відправили за ґрати лише одного. Інші були виправдані або отримали випробувальний термін”, – йдеться у повідомленні.

 

Дослідження також показало, що найбільше за корупцію в Україні було засуджено правоохоронців – 14% від усіх справ. На другому місці за рівнем корупційності виявилася земельна сфера – 10%.

8% справ пов’язані із медичною сферою, 7% – із освітньою галуззю. Ще 7% – справи, що стосуються нерухомості, 6% справ пов’язані із податковою сферою.

Інфографіка: Transparency International

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: