Серед мобілізованих в ОРДЛО неповнолітніх, яких забрали на війну з Україною, вже є загиблі – Денісова

Дата: 16 Квітня 2022
A+ A- Підписатися
Серед мобілізованих окупаційною владою “ЛНР” та “ДНР” неповнолітніх, які стали частиною незаконних збройних формувань, вже є загиблі підлітки.
 
Про це у фейсбуці повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.
 
Іван Шифман. Джерело: фейсбук-сторінка Людмили Денісової

“Окупаційна влада “л/днр” проводить мобілізацію дітей, які брали участь у так званих “патріотичних клубах”, до лав незаконних збройних формувань. За інформацією, отриманою від партнерських правозахисних організацій, які працюють в ОРДЛО, окупанти мобілізують навіть неповнолітніх учасників цих клубів, починаючи з 16 років. Серед підлітків вже є загиблі, зокрема Іван Шифман, учасник так званого військово-патріотичного спортивного клубу “Наследники победы” Територіального штабу м. Комсомольське ГО “Військово-патріотичного руху “Молода гвардія-Юнармія“, – написала омбудсман.

Вона також зауважила, що пропаганда та проведення військових навчань щодо дітей проводиться ОРДЛО вже не один рік. З 2017 року самопроголошені республіки навчають “випускників”, готових брати до рук зброю.

Пропагуючи вступ до армії цивільного населення, включаючи дітей тимчасово окупованих територій, наголосила Денісова, РФ грубо порушує закони та звичаї війни, передбачені Женевською конвенцією 1949 року про захист цивільного населення під час війни та Факультативним протоколом до Конвенції ООН про права дитини щодо участі дітей у збройних конфліктах.

У резолюції Ради безпеки ООН № 2427 (2018) наголошується, що до дітей, які були завербовані на порушення застосовного міжнародного права збройними силами та збройними групами та у скоєнні злочинів під час збройних конфліктів, необхідно ставитися як до жертв порушень міжнародного права, і наполегливо закликає держави-члени дотримуватись застосованих зобов’язань згідно з Конвенцією про права дитини.

Уповноважена просить Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну врахувати ці факти порушень Росією прав дітей в Україні.

Напередодні ZMINA повідомляла, що на початку квітня членам дитячо-юнацької мілітарної організації “Юнармія”, якою керує російське міністерство оборони, почали надходити листи із запрошеннями “на співбесіду”. Росія планує відправити підлітків, зокрема й з окупованих українських територій, на війну. 

Нагадаємо, що коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter