Сексуальні домагання в армії: прокуратура затягує справу лейтенантки Сікал

Дата: 16 Червня 2020
A+ A- Підписатися

Прокуратура вчергове відмовилася підписувати підозру Вікторові Іваніву – командиру військової частини А-1358 у Хмельницькій області, якого звинуватила в домаганнях лейтенантка строкової служби Вікторія Сікал. 

Про це з посиланням на захист військової повідомили в Amnesty International.

Підписувати підозру правоохоронці відмовилися після того, як протримали документи в себе два місяці. Термін досудового розслідування в справі спливає наприкінці червня, а тому, як наголошують захисники військової, її можуть просто закрити. 

“Вказівки прокурора щодо проведення додаткових слідчих розшукових дій, на мою думку, є нічим іншим, як затягуванням розслідування. Враховуючи, що строки досудового розслідування неодноразово продовжувалися, є серйозний ризик того, що справу просто закриють”, – зазначила адвокатка Анна Брицька. 

Як відомо, у серпні минулого року з’ясувалося, що після скандалу командира Іваніва не тільки не відсторонили, але й підвищили. Відбулося це в порядку “просування по службі”, а наказ підписав начальник Генштабу, головнокомандувач Збройних сил та генерал армії України Віктор Муженко. 

Нагадаємо, що у 2018 році лейтенантка строкової служби військової частини А-1358 у Хмельницькій області заявила про сексуальні домагання з боку командира частини. Жінка розповіла, що в перший день служби полковник, командир частини, наказав їй сісти у свою цивільну машину і привіз до хатинки в лісі. Там він запропонував своє заступництво та легке проходження служби в обмін на секс. Утім, на цьому домагання не скінчились.

Згодом військового звинуватили ще й у знущанні із солдатів. Його заступник розповів тоді, що командир змушував промивати шлунок солдатам, які нібито вживали алкоголь. Водночас процедуру він примушував знімати на відео, а потім шантажував хлопців цими записами.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: