Сексистський безліміт: “Епіцентр” запустив рекламу будівельних товарів із напівоголеними жінками

Дата: 07 Травня 2018
A+ A- Підписатися

Мережа магазинів “Епіцентр” розповсюдила відеоролик, який використовує оголене жіноче тіло для реклами будівельних товарів.

У відео напівоголені жінки тренуються з будівельними матеріалами як зі спортивним інвентарем, а крізь вітрину на них дивиться натовп чоловіків.

Громадська організація “Ліга захисту прав жінок “Гармонія рівних” назвала ролик сексистським і закликала “Епіцентр” припинити його розповсюдження та вибачитись перед жінками.

“Таким чином компанія продемонструє готовність працювати за європейськими стандартами й поважати усіх своїх клієнтів без різниці у статі. В протилежному випадку Ліга захисту прав жінок “Гармонія рівних” залишає за собою право задіяти усі законні механізми, включно з громадським бойкотом, аби мережа “Епіцентр К” понесла адекватні репутаційні втрати”, – підкреслили в організації.

Одразу після публікації посту на сторінці “Гармонії рівних” в коментарях з’явився допис від офіційного акаунта іншої відомої мережі магазинів Intersport.

“Як мережа спорттоварів, вбачаємо рекламу не сексистською, а такою, що пропагує фітнес як правильний спосіб життя, поширення інформації про здорові тіла серед населення. У рекламі використано доцільний креатив: безліміт на спортзал порівняно з безлімітом на покупку товарів. Прикольно, ми зацінили”, – йшлося в коментарі.

Незважаючи на те, що голова “Гармонії рівних” Олександра Голуб зауважила, що виправдання сексистської реклами є недоречним, Intersport продовжував “захищати” своїх колег:

 “Якщо у суспільстві побутує думка, що фітнес як процес і одяг для фітнесу – це надмірна сексуальність, то як тоді бути з тим, що у спортзалах всі так виглядають?”

В організації нагадали, що за маркетинговим стандартом “Недискримінаційна реклама за ознакою статі” реклама не може описувати жінку або чоловіка як прикрасу чи сексуальний об’єкт, не повинна включати натяки на статеві стосунки та сексуальність людей, якщо вони нічим не пов’язані з рекламованим продуктом.

Порушення посилюється, якщо сексуальність людини зображена чи описана принизливо, зневажливо, наклепницьким чином (для людської гідності) через мову, позування, вербальні або невербальні натяки тощо. Також цей стандарт вважає дискримінаційною ту рекламну продукцію, яка стверджує або натякає, що роль однієї статі в соціальному, економічному й культурному житті нижча за роль іншої.

Докладніше про те, як поскаржитись на сексистську рекламу, читайте в інструкції на нашому сайті.

При цьому реклама не вважається дискримінаційною за ознакою статі, якщо вона зображує оголене людське тіло чи умовно вдягнених людей і це пов’язано з рекламованим продуктом, має прямі асоціації зі споживанням рекламованого продукту, товару, послуг тощо, відповідає чинному законодавству та не принижує людської гідності, не порушує норм суспільної культури та моралі, які вважаються загальновизнаними більшістю споживачів (читачів, глядачів, покупців, відвідувачів тощо) рекламного продукту в цьому суспільстві.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: