Секретні докази у ялтинській “справі Хізб ут-Тахрір” сфальсифіковані – адвокат

Дата: 08 Серпня 2018
A+ A- Підписатися

У російському Ростові-на-Дону суд закінчив вивчати відео- і аудіозаписи у ялтинській “справі Хізб ут-Тахрір”. На думку адвокатів, ці докази сфальсифіковані.

Про це повідомляє Крим.Реалії з посиланням на адвоката Едема Семедляєва.

За словами адвоката, секретні відео- й аудіозаписи з матеріалів справи нарівні з показаннями прихованих свідків є “ключовим доказом” сторони обвинувачення.

“На прихованому відео зі сторожки, де працював один із фігурантів цієї справи Енвер Бекіров, і де збиралися інші обвинувачені, видно, як вони обговорюють побутові та політичні теми. Спочатку ми дивилися, як вони обговорюють питання одруження одного молодого хлопця з села. Потім вони півтори години обговорюють питання доцільності блокади півострова, а також громадську обстановку в Криму і на материковій частині України”, – розповів адвокат.

Семедляєв уточнив, що обвинувачені та захист поки відмовилися коментувати переглянуті відеофайли по суті та повідомили про неприпустимість залучення їх судом, як доказ провини у справі. На думку адвокатів і їхніх підзахисних, на відео видно “явні ознаки навмисного монтажу”.

Окрім того, за словами адвоката, в ході засідання був досліджений аудіозапис розмови одного з фігурантів цієї справи Арсена Джеппарова з колишнім співробітником Служби безпеки України, а нині старшим лейтенантом ФСБ Олександром Компанійцевим. Останній неодноразово здійснював на Джеппарова тиск із метою дачі неправдивих свідчень щодо інших фігурантів справи.

“Прослухавши цей аудіозапис у нас виникли аналогічні питання: там немає питань Компанійцева, але є відповіді Арсена. Це явний монтаж і фальсифікація”, – додав адвокат.

У лютому-квітні 2016 року в Ялті були затримані Арсен Джеппаров, Рефат Алімов, Емір-Усеїн Куку, Муслім Алієв, Енвер Бекіров і Вадим Сірук. Їх звинувачують у причетності до забороненої в Росії ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір”.

Захисники заарештованих і засуджених у “справі Хізб ут-Тахрір” кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбедінов зазначає, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter