СБУ повідомила Христині Бердинських, що не здійснювала слідчих дій щодо неї

Дата: 09 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

У відповіді на запит журналістки Христини Бердинських Служба безпеки України повідомила, що не виконувала щодо неї ніяких слідчих дій, про що раніше повідомляли адвокати журналістки, посилаючись на матеріали справи.

Про це повідомляє “Детектор медіа”.

“Повідомляємо, що слідчі органів безпеки досудове розслідування в зазначеному Вами кримінальному провадженні не здійснюють та не здійснювали”, – йдеться у відповіді СБУ.

“Як можна стверджувати, що СБУ не здійснювала жодних слідчих дій щодо нас, якщо у відповіді СБУ вказана уся наша персональна інформація – номер мобільного, ідентифікаційний код, адреса. Є прізвище людини, яка відповідала на запит ГПУ. Це ж просто неправда, те що написала СБУ. Яким чином СБУ надає нашу персональну інформацію, якщо жодні слідчі дії не здійснювались? У СБУ є картотека журналістів? Треба було зробити мінімальні кроки, і тим більше чого це СБУ вирішила, що на плівці ми?” – зазначила Христина Бердинських у коментарі “Детектору медіа”.

Прес-секретарка СБУ Олена Гітлянська прокоментувала виданню відповідь журналістці так: “Виконувати окремі доручення інших правоохоронних органів та здійснювати слідчі дії – це різні поняття. Про що питали, те й відповіли”.

Нагадаємо, що адвокати Христини Бердинських та Наталки Седлецької, посилаючись на матеріали справи, 4 жовтня повідомили, що Головне слідче управління Генеральної прокуратури зверталося до першого заступника Служби безпеки України Павла Демчини з дорученням на проведення оперативних слідчих (розшукових) дій щодо Седлецької та Бердинських.

27 серпня 2018 року Печерський районний суд Києва надав доступ Генеральній прокуратурі України до телефонних переговорів журналістки програми “Схеми” (проект “Радіо Свобода”) Наталі Седлецької за період з 19 липня 2016 по 16 листопада 2017 років у справі про можливе розголошення державної таємниці та даних досудового розслідування директором Національного антикорупційного бюро України Артемом Ситником.

5 вересня стало відомо, що, крім Наталі Седлецької, ГПУ отримала доступ до даних телефонних переговорів і журналістки видання “Новое время” Христини Бердинських у цій же справі. Обох журналісток допитали в ГПУ ще в грудні.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко пояснив необхідність доступу до телефону журналістки Наталі Седлецької тим, що вона відмовилася надати інформацію про час зустрічі з керівником НАБУ.

Наталка Седлецька оскаржила ухвалу слідчого судді Печерського районного суду, якою ГПУ було надано доступ до даних з її мобільного телефону. 18 вересня Апеляційний суд Києва частково задовольнив скаргу та зменшив обсяг даних, які ГПУ може отримати з телефону журналістки. Суд дозволив отримати від оператора дати, час та місце перебування телефону Наталки Седлецької протягом 17 місяців у межах дії певних базових станцій поблизу Національного антикорупційного бюро України.

18 вересня стало відомо про те, що Європейський суд з прав людини, до якого звернулася Наталка Седлецька, ухвалив рішення застосувати правило 39 свого Регламенту – про невідкладні тимчасові забезпечувальні заходи щодо її справи – та на місяць зобов’язав українську владу утриматися від доступу до даних з телефону Седлецької.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter