СБУ пообіцяла врахувати зауваження активістів щодо стеження в інтернеті

Дата: 06 Квітня 2018
A+ A- Підписатися

У СБУ пообіцяли врахувати зауваження громадських об’єднань у службовій діяльності відповідних підрозділів Служби безпеки України.

Про це повідомила Ірина Чулівська, виконавча директорка ГО “Лабораторія цифрової безпеки”, одного з підписантів відповідної заяви 14 громадських організацій, пише “Детектор медіа”.

“Повідомляємо, що зауваження вищезазначених громадських об’єднань до проекту Постанови Кабінету Міністрів України “Про реалізацію і моніторинг ефективності персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)” будуть враховані у службовій діяльності відповідних підрозділів Служби безпеки України”, – йдеться у відповіді СБУ на звернення громадських активістів.

Інші адресати звернення – НКРЗІ, Держспецзв’язку, Кабмін – на нього не відреагували.

Як повідомляв Центр інформації про права людини, 27 лютого низка громадських організацій закликали відмовитись від встановлення спецслужбами будь-яких технічних засобів стеження в інтернет-провайдерів, оскільки переконані, що це призведе до надмірного контролю та втручання у роботу мережі Інтернет з боку правоохоронних та контролюючих органів. Організації просили відкликати проект Постанови Кабінету Міністрів, яка має урегулювати технічну перевірку блокувань сайтів із санкційного списку.

20 лютого 2018 року Нацкомісія з регулювання сфери зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) погодила проект Постанови Кабміну, яка має урегулювати технічну перевірку блокувань сайтів із санкційного списку. В проекті передбачено “забезпечити придбання технічних засобів… для моніторингу стану припинення надання послуг з доступу до інформаційних ресурсів…” і Держслужбі спецзв’язку спільно з СБУ “встановити технічні засоби на телекомунікаційних мережах”.

На термінологічні та законодавчі неточності в проекті постанови також звертала увагу Інтернет-асоціація України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: