СБУ готова прийняти делегацію Підкомітету ООН з попередження катувань

Дата: 17 Червня 2016
A+ A- Підписатися

Служба безпеки України готова прийняти членів делегації Підкомітету ООН з попередження катувань для виконання ними завдань згідно своїх повноважень.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Згідно повідомлення, 16 червня СБУ через Міністерство закордонних справ направила до ООН пакет повноважень, в рамках відновлення роботи в Україні делегації Підкомітету ООН з попередження катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання (ППК). 

СБУ готова прийняти членів делегації ППК у будь-який зручний час та забезпечити повний доступ до своїх приміщень для виконання ними завдань згідно своїх повноважень.

У прес-службі зазначають, що СБУ була і залишається спеціальним правоохоронним органом, який у своїй діяльності цілковито дотримується принципів верховенства права і законності, поваги і захисту прав і свобод людини і громадянина

Як відомо, делегація Підкомітету ООН з попередження катувань 25 травня призупинила свій візит до України після того, як їй було відмовлено в декількох районах країни у доступі до місць, де, за їх підозрою, працівники Служби Безпеки України незаконно позбавляють людей волі.

Відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань (ФПКПК), делегації Підкомітету ООН з попередження катувань (ППК) мають відвідувати всі держави, що є учасниками протоколу, і можуть здійснювати візити до будь-яких місць несвободи без попередження.

В ООН також заявляють, що організація неодноразово отримувала повідомлення від жертв та їхніх родичів, які стверджують, що в Україні поширена практика, зокрема, позбавлення працівниками СБУ затриманих будь-яких контактів із сім’ями та доступу до адвоката.

26 травня голова СБУ Василь Грицак заявив, що СБУ обґрунтовано відмовила делегації ООН у доступі до приміщень районних підрозділів спецслужби в Маріуполі та Краматорську, оскільки там не утримують затриманих чи ув’язнених.

А перший заступник міністра юстиції Севастьянова заявила, що СБУ не допустила місію підкомітету ООН з питань запобігання катуванням в свої управління через росіянина, який входив у склад місії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: