СБУ так і не видалила зі свого сайту публікацію про “умисне вбивство” Стерненком свого нападника

Дата: 16 Вересня 2022
A+ A- Підписатися

На сайті Служби безпеки України досі доступна публікація про нібито умисне вбивство одеським активістом Сергієм Стерненком свого нападника Івана Кузнецова у 2018 році, яку спецслужбовців забов’язав видалити суд. Наприкінці тексту додали примітку, що “викладену в цьому повідомленні інформацію визнано “не як ствердження про вже існуючі та доведені факти, а викладенням версії слідства”

Про це повідомляє ZMINA. 

Скриншот публікації на сайті СБУ

Публікація під заголовком “Офіційне повідомлення СБУ щодо справи Сергія Стерненка” з’явилась на сайті СБУ 11 червня 2020 року. У ній спецслужбовці казали, що “розслідування “справи Стерненка” давно перейшло із суто юридичної площини в політично-інформаційну”, заяви про те, що Стерненко поранив Кузнецова під час самооборони, а згодом жодних ран не наносив, назвали такими, що “не відповідають дійсності”, а також супроводили текст таблицею.

У першому стовпці таблиці, який має назву “Як намагаються подати інформацію”, перелічили, наприклад, такі твердження: “С. Стерненко застосував право на самозахист”. У другому стовпці, який назвали “Як насправді” та виділили жовтим кольором, йдеться ж: “Необхідна самооборона – це дії С. Стерненка лише на початку сутички. Але згодом він біг за пораненим Кузнецовим майже 100 метрів та завдав удару ножем у серце, коли життю Стерненка нічого не загрожувало”. 

Скриншот публікації на сайті СБУ

СБУ, як повідомляли адвокати Стерненка, Київський апеляційний суд ще торік на засіданні 2 грудня забов’язував саме видалили публікацію з сайту. Зробити це мали протягом семи днів й натомість опублікувати резолютивну частину постанови апеляційного суду про те, що інформація про нібито умисне вбивство Кузнецова є лише версією слідства, а не існуючими та доведеними фактами. 

Нагадаємо, що колишній очільник групи прокурорів у справі Стерненка Андрій Родіонов під час надання свідчень у суді розповів, що переслідування одеського активіста замовив заступник голови ОП Андрій Смирнов

Родіонов у 2020-му відмовився погоджувати підозру Стерненку в умисному вбивстві, адже вважав викладені слідством аргументи упередженими, необ’єктивними та такими, що “не ґрунтуються на доказах, зібраних у провадженні”. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: