Проти російського військового в суді свідчитиме цивільний, який вижив після розстрілу

Дата: 10 Серпня 2022
A+ A- Підписатися

Українська спецслужба зібрала повну доказову базу на окупанта Антона Струєва і вже повідомила йому про підозру. Вдалося також перехопити телефонну розмову, де військовий РФ наказував убивати цивільних під час окупації Київщини. Правоохоронці знайшли чоловіка, який вижив та впізнав окупанта.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

Фото: Служба безпеки України

Так, старшого лейтенанта ЗС РФ Антона Струєва з позивним Беркут підозрюють за ст. 438 ККУ (порушення законів та звичаїв війни). Він віддавав накази про розстріл мирних мешканців під час окупації Броварського району Київщини.

“У розпорядженні СБУ – перехоплена телефонна розмова, в якій Беркут дає підлеглому цей злочинний наказ: “Да валите там всех, нах*й! Есть гражданские – нах*й, в расход, сука, всех!” А в селах Мокрець і Заворичі окупант особисто брав у полон мирних мешканців і жорстоко допитував їх”, – йдеться в повідомленні СБУ.

Встановлено, що вранці 22 березня 2022 року Струєв наказав стріляти в цивільного мешканця, який випадково опинився поряд. Окупанти залишили чоловіка помирати. Після важкого поранення той вижив. Він упізнав військового РФ та готовий свідчити проти нього в міжнародному суді.

Також відомо, що бригада Струєва входить до складу російських миротворчих сил. Військові бригади раніше воювали на Донбасі та брали участь у захопленні Криму.

9 травня бригаді Антона Струєва указом Путіна було надано “почесне звання”: вона стала “гвардійською”. Того ж дня прокурори Київщини оголосили йому підозру в скоєнні воєнних злочинів, зокрема катуванні цивільних.

Нагадаємо, що Струєв – уже третій військовослужбовець згаданої бригади, якому оголосили підозру в порушенні законів та звичаїв війни в Броварському районі. Ще двоє його співслужбовців викрито в жорстокому знущанні з військовополонених та священника в селі Богданівка.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter