СБУ оголосила трьом окупаційним директорам шкіл на Херсонщині й у Запорізькій області підозри в колабораційній діяльності
Головне управління СБУ в Києві та Київській області заочно повідомило підозри в колабораційній діяльності трьом окупаційним директорам захоплених шкіл на Півдні України. Йдеться про 69-річну Євгенію Півненко з тимчасово окупованого селища Каланчак Скадовського району, 39-річну Наталію Карпачову із села Рівне Генічеського району Херсонщини та 50-річного Олексія Кліценка із селища Кам’янка Запорізької області.
Про це з посиланням на оприлюднені тексти підозр повідомляє Центр журналістських розслідувань.
Слідчі СБУ встановили, що 69-річна пенсіонерка Півненко Євгенія Василівна із селища Каланчак Херсонської області добровільно очолила захоплену окупантами школу №3 в Скадовську.
Вона раніше була помічницею народного депутата України восьмого скликання Федора Негоя на громадських засадах.
39-річна Карпачова Наталія Миколаївна із села Рівне Генічеської громади Херсонщини незаконно очолила місцеву школу. До свого переходу на бік ворога вона працювала в Рівненській школі завучкою. Про її співпрацю з росіянами писав телеграм-канал “Генічеськ UA”.
50-річний Кліценко Олексій Олександрович із селища Кам’янка Запорізької області незаконно очолив захоплену місцеву школу. Окупанти її назвали “Средняя общеобразовательная школа пгт Куйбышево”.
Повідомляється, що всі підозрювані впроваджували “стандарти” освіти держави-агресора, російську мову викладання, розвішували в захоплених навчальних закладах російську символіку, добирали вчителів і переслідували законних працівників.
Євгенії Півненко, Наталії Карпачовій і Олексію Кліценку заочно повідомлено підозри в колабораційній діяльності за ч. 3 ст. 111-1 КК України.
Санкція статті передбачає виправні роботи на строк до двох років, або арешт на строк до шести місяців, або позбавлення волі на строк до трьох років.
Напередодні Служба безпеки України повідомила про підозру завідувачці Центру підвищення професійної майстерності педагогічних працівників у тимчасово окупованому Криму Катерині Крижко. Під її керівництвом були створені спеціальні “методичні” матеріали для кримських учителів про те, як викладати псевдоісторію та ефективно поширювати кремлівські наративи.