Правозахисники критикують “закон Савченко”

Дата: 23 Лютого 2016
A+ A- Підписатися

“Закон Савченко” (який зараховує день у СІЗО за два дні у в’язниці) відкрив двері на волю справжнім злочинцям.

На волю уже вийшов суддя-“колядник” Ігор Зварич. Незабаром випустять “доктора Пі” Андрія Слюсарчука, заявляє Українська Гельсінська спілка з прав людини. 

Попри те, що закон нібито переслідує гуманні цілі (він покликаний прискорити процес розгляду справи, щоб людина не сиділа в СІЗО роками), його недосконалість створила великі проблеми.

Родичі засуджених почали масово звертатися до судів, які тепер завалені клопотаннями про перерахунок днів.

Лише у Тернопільській області закон застосують до 579 засуджених, з них до 207 осіб його уже застосували. Вийшли на волю 57 людей, серед них шестеро засуджені за вбивства ( у тому числі одна жінка), восьмеро – за заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, чотирнадцять – за розбій, четверо – за грабіж, восьмеро – за крадіжки, решта – за наркотики і хуліганство. Іншим скоротили строк відбування покарання.

Співробітники пенітенціарної служби закликають призупинити дію закону, внести зміни, бо такий, як він зараз є, становить небезпеку для суспільства.

Однак авторка закону народна депутатка Надія Савченко не хоче внесення змін до закону. 

Таке звернення з’явилось на її сторінці у мережі Facebook до лідерки її фракції “Батьківщина” Юлії Тимошенко.

“І Ви (Юлія Тимошенко – ред.), і я з власного досвіду добре знаємо недосконалість пострадянської судової системи і розуміємо, що її необхідно змінювати на краще”, – пише вона.

Вона пояснює, що задумувала цей закон “як метод прискорення для чесної і ефективної роботи слідства, щоб люди не сиділи по 8 років в СІЗО без суду і слідства, поки хтось там довго думає, як краще сфабрикувати справу проти невинної людини і засадити її для того, щоб показати високі показники розкриття злочинів і видимість ефективної роботи слідства”.

Депутатка визнає, що цей закон міг відкрити “скриньку Пандори” і для справжніх злочинців. Однак при цьому зауважує, що це означає, що треба було краще працювати.

“Тепер це стане наукою нам всім”, – коментує вона.

“Цей закон можна було почати застосовувати до тих, хто ще й досі, на цей час, сидить в СІЗО без вироку, а терміни по розрахунку день за два, вже виходять навіть коли їх осудять за максимальним терміном”, – пише Надія Савченко.

“Тим, хто вже відбуває покарання в колоніях за старими законами можна було почати робити перерахунок через рік, як закон набрав силу і показав себе в дії. Якось дуже поспішили виконувати і критикувати”, – додає вона.

При цьому вона зауважує, що “критикувати у нас найкраще вміють, тому я повинна захистити те вірне і розумне, що ми почали робити і повинні довести до кінця”.

Надія Савченко наполягає не змінювати закон.

Нагадаємо, 26 листопада 2015 року парламент ухвалив законопроект авторства Надії Савченко, відповідно до нього 1 день, проведений у СІЗО, в разі винесення звинувачувального вироку буде рахуватися як 2 дні ув’язнення.

Як повідомлялось раніше, українські правозахисники, громадські активісти і родичі незаконно засуджених під Верховною Радою вимагали ухвалення у другому читанні законопроекту №2033а. У разі ухвалення цього документу в Україні з’явиться ефективний механізм виправлення судових помилок.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter