Лікарями-садистами з психоневрологічного інтернату Мукачева займатиметься прокуратура

Дата: 18 Січня 2017
A+ A- Підписатися

Мукачівською місцевою прокуратурою, за виявленими фактами порушення прав підопічних у Мукачівському психоневрологічному інтернаті внесено відомості до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України – службова недбалість.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Закарпатської області.

Серйозні порушення прав підопічних у Мукачівському психоневрологічному інтернаті, виявлені моніторинговою групою у складі працівника Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого з прав людини і регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Закарпатській області, яка в січні 2017 року відвідала без попередження вказаний заклад.

Моніторами встановлені факти незаконного застосування ізоляції до осіб з психічними розладами у підвальній кімнаті з металевою решіткою на дверях, заборони підопічним знаходитись у власних кімнатах в денний час, залучення до сільськогосподарських робіт недієздатних осіб, яким не рекомендована працетерапія.

Водночас виявлено факти, коли недієздатні підопічні інтернату, які мають опікуна, всупереч закону підписують офіційні документи (відомості) на отримання соціальної допомоги (адже жодного правочину такі особи вчиняти не можуть, так як не мають необхідного обсягу цивільної дієздатності).

Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні доручено здійснювати СВ Мукачівського ВП ГУНП в Закарпатській області під процесуальним керівництвом Мукачівської місцевої прокуратури.

Нагадаємо, у січні 2017 року моніторингова група Національного превентивного механізму у ході візиту без попередження засвідчила факти грубого порушення прав підопічних Мукачівського психоневрологічного інтернату.

За даними моніторів, адміністрація інтернату незаконно ізолює осіб із психічними розладами у підвалі з металевою решіткою. Там учасники візиту знайшли чотирьох людей. Під час попереднього візиту монітори виявили в інтернаті жінку, яку утримували в незаконно встановленій клітці.

Крім того, персонал за розпорядженням лікаря-психіатра забороняє підопічним перебувати у власних кімнатах або лягати на ліжка в денний час, тому цілими днями люди просто сидять чи ходять коридорами.

Також до сільськогосподарських робіт залучаються навіть недієздатні підопічні. Попри те, що працетерапія їм може нашкодити, за відсутності рекомендацій МСЕК лікар призначає їм по 4-5 годин робіт. За це вони отримують від 10 до 70 грн на місяць.

Підопічні скаржились на погану їжу і на те, що змушені купувати продукти харчування за власні кошти. Також за свої гроші вони купують туалетний папір та мило, хоча гігієнічні засоби є на складі.

Також були виявлені проблеми, що потребують особливої уваги відповідних державних органів. Наприклад, директор установи вже тривалий час не виконує свої функціональні обов’язки, весь час перебуває або на лікарняному, або у відпустці.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter