С14 проти Громадського: після вироку суду в ОБСЄ заявили про погіршення із свободою вираження в Україні

Дата: 08 Серпня 2019
A+ A- Підписатися

В ОБСЄ висловили розчарування рішенням Господарського суду Києва на користь ультраправого угрупування С14, яке звинуватило журналістів Громадського телебачення у паплюженні їхньої честі та ділової репутації через те, що медіа назвало причетних до погромів ромських таборів та нападів на активістів молодиків “неонацистами”.

Про це йдеться у заяві на сайті організації. 

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір заявив, що рішення суду створює шкідливий прецедент. 

“Я переймаюся цим рішенням суду в Україні, оскільки воно створює шкідливий прецедент в країні і може спричинити перешкоду для журналістської роботи. Громадське ґрунтувало свою оцінку на серйозному журналістському розслідуванні. Це рішення (суду – ред.) є загрозою критичній незалежній журналістиці, і я сподіваюся, що воно буде скасована в апеляційному порядку”, – сказав він.

Водночас правозахисники з міжнародної організації Human Rights Watch у своїй заяві щодо вироку суду також зазначили, що ситуація зі свободою вираження поглядів в Україні погіршується.

“Члени С14 відкрито висловлювали неонацистські погляди та нападали на активісток жіночих рухів, ЛГБТІ-спільноти та ромські родини. Група, яка відкрито пропагувала ненависть і расову дискримінацію, не соромилася дій своїх членів: вона взяла на себе відповідальність за напад, а їхній керівник обіцяв продовжити такі дії в майбутньому. Захист свободи вираження поглядів постійно погіршується в Україні так само, як посилюється насильство з боку крайніх правих груп, таких як C14″, – йдеться у повідомленні на сайті організації. 

Як відомо, 6 серпня Господарський суд Києва задовольнив позов ультраправої організації С14 проти Громадського телебачення через публікацію, в якій С14 характеризується як “неонацистська” організація. Позов “на захист честі, гідності та ділової репутації” проти журналістів видання ультраправі подали ще наприкінці минулого року

Центр прав людини ZMINA докладно пояснював, чому молодиків, причетних до погромів ромських таборів, нападів на активістів та зривів правозахисних акції, можна називати неонацистами

Наразі відомо що журналісти оскаржуватимуть рішення суду

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: