Руслана Зейтуллаєва у Росії засудили до 12 років колонії суворого режиму

Дата: 26 Квітня 2017
A+ A- Підписатися

Північно-Кавказький окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону засудив фігуранта “справи Хізб ут-Тахрір” Руслана Зейтуллаєва до 12 років позбавлення волі.

Про це 26 квітня на сторінці у Фейсбук повідомив журналіст Владислав Рязанцев.

“Північно-Кавказький окружний військовий суд засудив до 12 років колонії суворого режиму кримського татарина Руслана Зейтуллаєва, обвинуваченого в організації в Криму осередку “Хізб ут-Тахрір”. Підтримати Зейтуллаєва прийшли понад 20 осіб”, – написав журналіст.

Як повідомив у Фейсбук кримський адвокат Еміль Курбедінов, сьогодні Руслан почне виходити з голодування.

Нагадаємо, Руслан Зейтуллаєв оголосив безстрокове голодування 4 квітня під час засідання в Північно-Кавказькому окружному військовому суді в Ростові-на-Дону. Він висунув до російської влади низку вимог: припинити кримінальне переслідування кримських татар за статтями “тероризм” і “екстремізм”, допустити до нього до СІЗО представників МЗС України, а також звільнити інших фігурантів севастопольського “справи Хізб ут-Тахрір”.

Північно-Кавказький окружний військовий суд 7 вересня 2016 року визнав Зейтуллаєва винним в “участі в терористичних співтовариствах” і засудив його до семи років позбавлення волі. Російська прокуратура оскаржила це рішення у Верховному Суді Росії, і справа була знову направлена в Північно-Кавказький окружний військовий суд на перегляд. Слідчі органи наполягають на тому, щоб Зейтуллаєва визнали не учасником, а організатором терористичного співтовариства.

Представники міжнародної ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір” називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії. Верховний суд Росії заборонив “Хізб ут-Тахрір” у 2003 році, включивши до списку 15 об’єднань, названих “терористичними”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter