Рух “Всі разом” просить владу заборонити аборти, виправдовуючи це війною: що з цим не так  

Дата: 16 Березня 2022
A+ A- Підписатися

Громадська організація “Всі разом”, яка позиціює себе як християнський рух “задля блага сімей”, але більш відома акціями проти ЛГБТ, просить владу заборонити аборти. Таке звернення вона надіслала прем’єр-міністру України Денису Шмигалю, а також міністру охорони здоров’я Віктору Ляшку, аргументуючи його “контекстом збройної агресії Росії проти України, яка супроводжується надзвичайно великими людськими втратами, а також прогресуванням демографічної кризи”. 

Відповідну заяву від 11 березня розміщено на сайті руху. 

Ілюстративне фото з акції солідарності з жінками Польщі через заборону абортів / Київ, 26 жовтня 2020 року / zmina.info

“Основною вимогою листів є врахування міжнародного досвіду щодо визначення початку життя дитини від моменту її зачаття, яка має право на захист та охорону прав, інтересів та власної гідності. В тому числі в листі міститься заклик до міністра охорони здоров’я видати відповідні рекомендації всім структурним підрозділам щодо утримання від здійснення операцій з переривання вагітності в умовах воєнного стану”, – вказано у зверненні.

У ньому також ідеться, що підписанти вважають, що “визнання прав ненародженої дитини від моменту зачаття є важливим кроком для відновлення демографічного фонду та загального розвитку українського народу і  нашої держави”.

Олена Шевченко, організаторка щорічного Маршу жінок у Києві, вбачає в заяві руху зазіхання на права жінок: 

“Думаю, що рух “Всі разом” після війни треба буде притягнути до відповідальності за те, що вони поширюють російський наратив про “традиційні цінності”, та за те, що зараз намагаються поставити під загрозу життя українських жінок. Ми всі знаємо, як багато є сексуального насильства та зґвалтувань під час війни. Замість того щоб допомагати жертвам насильства, вони хочуть примусити жінок народжувати”, – зазначила вона в коментарі ZMINA. 

Правозахисниця Марта Чумало, заступниця голови центру “Жіночі перспективи”, у коментарі ZMINA сказала, що ця “ініціатива подібна їй до війни, яку путін розпочав проти України”:

“Хоче Україна сама визначати своє майбутнє – не дамо, бо це може негативно вплинути на ілюзорну безпеку росії. І тому вони розпочали скидати ракети на мирні міста і села України. Тут так само: “Маєте народжувати! А якщо не хочете, то ми вас змусимо!”   

Правозахисниця також вважає заяву “цинічною спробою обмежити жінок у правах”: “Зараз, коли жінки активно беруть участь не лише в організації та забезпеченні волонтерської допомоги фронту та внутрішньо переміщеним особам, але й гідно воюють у загонах самооборони та регулярних військ ЗСУ, за їхніми спинами виносити таку ініціативу – це, як на мене, просто вершина цинізму та ницості”. 

Чумало додає, що кількість абортів в Україні, крім того, еволюційно з року в рік зменшується. Спонукати ж народжуваність, як прокоментувала вона, потрібно не заборонами, а захистом материнства. 

Нагадаємо, що у вересні 2021 року представники Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій та члени міжфракційного депутатського об’єднання “Цінності. Гідність. Родина” вирішили співпрацювати в законотворчій сфері. Однією з ініціатив, яку вони хотіли внести на розгляд парламенту, мав стати законопроєкт, що дозволив би лікарям та медичному персоналу відмовлятися від участі в перериванні вагітності з міркувань совісті.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter