Розгляд справи про екстрадиційний арешт казахстанської активістки Ахметової перенесли (оновлено)

Дата: 10 Листопада 2017
A+ A- Підписатися

Казахстанську активістку Жанару Ахметову не доставили до Апеляційного суду Києва разом з матеріалами справи із Шевченківського райсуду Києва. Заплановане на сьогодні судове засідання перенесли на 14.00 22 листопада.

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини.

Її захисник Владислав Грищенко заявив, що захист буде просити прокуратуру Київської області змінити запобіжний захід.

“Можливо, прокуратура під час екстрадиційної перевірки раніше прийме рішення, що Жанара Ахметова не підлягає видачі в Казахстан, оскільки є багато підстав для відмови в екстрадиції”, — сподівається адвокат.

Наразі народні депутати Олена Сотник, Мустафа Найем, Світлана Заліщук та Вікторія Войціцька відвідали заступника прокурора Київської області, аби дізнатись, чому на засідання не доставили казахстанську активістку.

Генпрокуратура доручила заступнику прокурора Київської області Ярославу Бендику провести екстрадиційну перевірку громадянки Казахстану. У разі якщо не знайдуться обставини, які перешкоджають видачі її Казахстану, клопотати про екстрадиційний арешт, що він й зробив.

ЧИТАЙТЕ більше про справу Жанари Ахметової у матеріалі Миколи Мирного “Казахстанська активістка Ахметова: “Я приїхала в Україну за свободою, а ви навіть її не можете дати”

Нагадаємо, раніше блогерка заявила, що ввечері 21 жовтня невідомі у цивільному приїхали до неї додому, не представляючись і не показуючи посвідчень, спробували силоміць її затримати.

Казахстанська влада заявляє, що не вдається до політичного переслідування активістки, що вона зможе полишити безперешкодно Казахстан, якщо відбуде повністю термін ув’язнення.

Протягом останніх двох місяців Україна затримала ще двох біженців з пострадянських країн, яких країни походження оголошували в розшук через Інтерпол.

20 вересня в аеропорту “Київ” (“Жуляни”) затримали узбецького журналіста Нарзулло Ахунджонова (Охунжонова), який через переслідування, пов’язані із професійною діяльністю, вже кілька років жив із родиною за кордоном. 18 жовтня його звільнили з-під варти через різке погіршення стану здоров’я, однак екстрадиційної перевірки не припинили.

14 жовтня в аеропорту “Бориспіль” за вимогою Азербайджану затримали азербайджанського журналіста, громадянина Нідерландів Фікрата (Фікрета) Гусейнова (Гусейнлі). І Нарзулло, і Фікрата суд після затримання вирішив залишити під вартою.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter