Російському активісту Дадіну суд скасував вирок

Дата: 22 Лютого 2017
A+ A- Підписатися

Верховний суд Росії (ВС) скасував вирок активістові Ільдару Дадіну, засудженому за статтею про неодноразове порушення порядку проведення акції (стаття 212.1 КК РФ), і визнав його право на реабілітацію.

Про це повідомляє кореспондент “Медіазони” із залу суду.

Адвокат Олексій Ліпцер пояснив журналістам, що Дадіна відпустять, коли в колонію прийде постанова Президії Верховної Ради з печаткою. Адвокат Ксенія Костроміна уточнила, що законом не урегульовано цей термін.

Дружина Дадіна Анастасія Зотова сподівається, що Дадін погодиться виїхати з Росії, оскільки вона боїться нового кримінального переслідування щодо нього.

Раніше на засіданні Президії ВС представник Генпрокуратури просив скасувати вирок Дадіну, звільнити його з колонії, закрити кримінальну справу проти активіста і визнати його право на реабілітацію. Захисники опозиціонера також попросили закрити справу, скасувати вирок і звільнити Дадіна.

Як відомо, Басманний суд Москви виніс вирок активістові Ільдару Дадіну наприкінці 2015 року. Визнавши його винним у неодноразовому порушенні порядку проведення акції (стаття 212.1 КК РФ), суд засудив його до трьох років колонії загального режиму. Мосміськсуд пізніше зменшив Дадіну термін покарання на півроку.

Активіста етапували до виправної колонії №7 у Карелії. У листопаді 2016 року він повідомив про тортури в цій колонії, але Слідчий комітет відмовився порушувати кримінальну справу. Із карельської ІК-7 Дадіна перевели до ІК-5 в Алтайському краї.

10 лютого 2017 року Конституційний суд опублікував рішення за скаргою Дадіна на статтю 212.1 КК РФ. Погодившись з багатьма доводами захисту активіста, суд визнав порушення справи проти нього незаконним, оскільки рішення щодо трьох його адміністративних правопорушень на момент порушення справи ще не вступили в силу. 13 лютого захист Дадіна звернувся до голови ВС РФ В’ячеслава Лебедєва з проханням внести подання до Президії Верховного суду про перегляд справи Дадіна у зв’язку з постановою КС.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: