Російські адвокати зробили звернення на захист Курбедінова

Дата: 30 Січня 2017
A+ A- Підписатися

Російські адвокати висловлюють солідарність із заарештованим 26 січня в Сімферополі кримським адвокатом Емілем Курбедіновим і просять Федеральну палату адвокатів Російської Федерації вжити усіх заходів для його захисту і не допустити його політичного переслідування.

 

Про це йдеться у відкритому зверненні адвокатів, опублікованому на ресурсі “Медіазона”.

Далі текст звернення.

26 січня в Сімферополі затриманий і арештований на 10 діб адвокат Еміль Курбедінов. Заарештований за публікацію у 2013 році “екстремістського” відео в інтернеті – відео з мітингу забороненої в Росії мусульманської організації. В його офісі і квартирі проведено обшуки нібито у кримінальній справі щодо діяльності тієї самої організації.

Із 2014 року в Криму російською владою послідовно придушуються основні права і свободи людини. Свобода зібрань, совісті і слова на півострові фактично знищені, кримінальні справи, адміністративні арешти і штрафи щедро лунають людям будь-яких поглядів і сфер діяльності – журналістам, анархістам, мусульманам – тільки за висловлення своєї думки, за вивішений в автомобілі прапор, за критику влади, за спробу провести мирний пікет або збори. Із 2014 року статтю 20.3 КоАП (Публічна демонстрація нацистської символіки або атрибутики екстремістських організацій), за якою заарештовано Курбедінова, масово використовує російська влада в політичних цілях.

У Криму відсутні будь-які правозахисні організації, суспільно-спостережні комісії, а доступ незалежних моніторингових місій максимально обмежений. Судова система в Криму зведена до стану формальної інстанції, кримські суди не виконують елементарних норм законодавства, ігнорують рішення і роз’яснення вищих судів РФ.

Останньою перешкодою на шляху до тотального безправ’я лишаються адвокати – ті одиниці, які готові активно і відкрито захищати журналістів, активістів і простих людей, яких безпідставно називають “терористами” або “диверсантами”. Адвокат Курбедінов захищає українського журналіста Миколу Семену, лідерів кримських татар Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова та багатьох інших.

Без сумнівів, одночасний арешт адвоката за розміщення відеоролика в соцмережі і обшуки у нього в офісі та квартирі мають спланований і політичний характер з метою залякування, пошуку компрометуючих матеріалів і усунення його від виконання професійного обов’язку.

Викликає подив позиція Адвокатської палати Криму, яка назвала переслідування свого адвоката “законним”.

Ми – російські адвокати, у тому числі ті, які працюють у Криму, висловлюємо солідарність зі своїм колегою, звертаємося до Федеральної палати адвокатів Російської Федерації з проханням вжити необхідних заходів щодо його захисту і не допустити його суто політичного переслідування.

Приєднатися до звернення адвокатів можна, відправивши свій підпис на адресу crimean.lawyers2017@gmail.com.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: